اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
71996
1400/07/01 10:29

تولد 9097 مورد چند قلو در سال جاری

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از ابتدای امسال تا کنون 9097 مورد چند قلو در کشور متولد شده است.

سیف الله ابو ترابی گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون ۵۴۱ هزار و ۴۵۲ نفر متولد شدند که از این تعداد ۵۲۲ هزار و ۹۳۳ مورد از ولادت ها مربوط به تک زایی بوده و ۱۸ هزار و ۵۱۹ مورد هم به چند قلو ها اختصاص داشت.

وی ادامه داد: از ۹هزار و ۹۷مورد ولادت چند قلوها امسال ۸ هزار و ۷۸۸ مورد مربوط به دو قلو ها، ۲۹۴ مورد سه قلو، ۱۴ مورد هم چهار قلو و یک مورد پنج قلو بودند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال خاطرنشان کرد: تولد چهار قلو در امسال دراستان های زنجان، فارس، اردبیل، مازندران، خراسان شمالی، اصفهان، خوزستان، کرمان و تهران بوده و به ثبت رسیده است و یک مورد پنج قلو هم مربوط به استان فارس بود.

ابوترابی گفت: مهلت قانونی ثبت تولد نوزادان در سازمان ثبت احوال ۱۵ روز از زمان تولد است و خانواده‌ها باید در این مهلت اقدام کنند و اکنون بیش از ۹۸ درصد از ولادت ها در کشور در مهلت قانونی (۱۵ روز) ثبت می شوند.

وی گفت: در اجرای ظرفیت ثبت وقایع حیاتی قانونی (ولادت، وفات، ازدواج و طلاق)، شبکه اعلام وقایع حیاتی در کشور از سال ۱۳۸۵ و با مشارکت بیش از ۳۵ هزار ثبت یار شکل گرفت که شامل دهیاران، بهورزان، متصدیان آرامستان ها، اعضای شوراهای اسلامی، شورایاران، مسئولان پایگاه های بسیج و مدیران مدارس هستند که این مجموعه در ذیل شورای هماهنگی ثبت احوال استان ها و شهرستان ها به ریاست استانداران و فرمانداران فعال است.

ابوترابی تصریح کرد: بر اساس ماده ۱۲ قانون ثبت احوال کشور در خصوص ثبت ولادت، ولادت هر طفل در ایران اعم از اینکه پدر و مادر طفل ایرانی یا خارجی باشند، باید به نماینده یا مأمور ثبت احوال اعلام شود و ولادت اطفال ایرانیان مقیم خارج از کشور هم به مأمور کنسولی ایران در محل اقامت و اگر نباشد به نزدیکترین مامور کنسولی و یا سازمان ثبت احوال کشور اعلام شود.

از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه سال گذشته  ۱۲هزار و ۷۹۹ مورد دوقلوزایی، ۳۸۰سه قلو زایی، ۱۱مورد چهار قلوزایی و یک مورد هم پنج قلو زایی اتفاق افتاده است.


منبع خبر : ایرنا
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.