اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
72104
1400/07/03 17:38

ترابی کاندیدای مرد سال آسیا می‌شود؟

مهدی ترابی آمار فوق العاده ای در این فصل لیگ قهرمانان آسیا به ثبت رسانده است.

پرسپولیس در یک بازی سخت و نفسگیر موفق شد با یک گل استقلال تاجیکستان را شکست دهد و راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شود. ستاره این دیدار مهدی ترابی شماره ۹ پرسپولیس بود که با یک گل زیبا حکم صعود تیمش را به مرحله بعد امضا کند.

ترابی در سه بازی مقابل گوآ (دو گل) و استقلال تاجیکستان موفق به گلزنی شد و در بازی با الریان، الوحده، گوآ ۵ پاس گل داد تا نقشی پررنگ در عملکرد هجومی پرسپولیس داشته باشد. نکته جالب اینکه او روی ۷ گل از ۱۵ گل قرمزها نقش آفرینی کرده و آمار ۴۶.۶% را دارد.

ستاره شماره ۹ پرسپولیس بیشترین تعداد پاس گل را در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ دارد و همچنین با ۲۲ موقعیت سازی، بیشترین تعداد خلق فرصت را به نام خود زده است. با این حساب مهدی ترابی بی گمان جزو بهترین بازیکنان این فصل لیگ قهرمانان آسیا بوده و در صورت صعود پرسپولیس به مراحل بالاتر این شانس را خواهد داشت تا کاندید مرد سال فوتبال آسیا شود. با توجه به اینکه لژیونرهای آسیایی نمی‌توانند گزینه دریافت جایزه مرد سال آسیا باشند.

ترابی در صورتی که بتواند درخشش را در پرسپولیس ادامه دهد و پرسپولیس هم به مراحل نهایی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند؛ می‌تواند یکی از گزینه‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا باشد. گفتنی است آخرین ایرانی که در بین گزینه‌های نهایی دریافت جایزه مرد سال آسیا قرار گرفت علیرضا بیرانوند بود.


منبع خبر : خبرورزشی
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.