اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
72140
1400/07/04 11:39

نماینده مجلس: برجام را ترک نخواهیم کرد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به انجام تعهدات ایران در برجام با بیان اینکه عواقب مشکلات ایران به عهده آمریکا است، تصریح کرد:‌ سیاست دولت و مجلس این است که با قدرت مذاکرات را پیش ببریم.

یعقوب رضازاده نماینده مجلس یازدهم درباره شیوه جدید مذاکرات تیم دیپلماسی ایران پیرامون برجام اظهار داشت: چهارچوب در مذاکرات همان تفاهم‌نامه برجام که بین ایران و کشورهای ۴+۱ قید شده است و ما برنامه‌ای خارج از چارچوب یا خارج از انتظار نداریم و همیشه در چارچوب حرکت کرده‌ایم اما زیاده خواهی‌ها و توقعات بیش از حد ۴+۱ و آمریکا باعث شده مذاکرات برجامی با مشکلاتی از جمله خروج آمریکا از برجام مواجه شود.

وی افزود: با توجه به دیدگاه‌های آقای رئیسی و تاکید مقام معظم رهبری که بایستی هر چه سریع‌تر تحریم‌های ظالمانه از روی دوش ملت ایران برداشته شود، لذا تاکید دولت جدید، مجلس و دیپلماسی جدید این است که مذاکرات را باید با تمام قدرت جلو ببریم و هیچ بهانه‌ای به کشورها ندهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تنها کشوری که اکنون بهانه‌جویی می‌کند، آمریکاست که زیاده خواهی این دولت باعث شده در مذاکرات به مشکل بربخوریم، گفت: ما به هیچ وجه از مذاکرات خارج نمی‌شویم و برجام را ترک نمی‌کنیم، بلکه این آمریکا است که باید به مذاکرات برگردد و تعهدات خودش را قبول کند در غیر این صورت مشکلات ما ادامه خواهد داشت و عواقب آن هم به عهده آمریکا است.

وی درباره آنچه برخی نمایندگان مجلس بی‌توجهی به قانون اقدام راهبردی درباره تواقف آژانس و سازمان انرژی اتمی دانستند، با بیان اینکه اقدامات راهبردی که در برجام دیده شده از طرف جمهوری اسلامی ایران رعایت شده است، به بازدیدهایش از سازمان انژی اتمی اشاره داشت و خاطرنشان کرد: ما همه موارد در چارچوب برجام را رعایت کرده‌ایم و متاسفانه آنچه رعایت نشده رفتار آمریکا در چارچوب معاهده و زیاده‌خواهی دولت آمریکا و کشورهای ۴+۱ است که باعث شده ما بیش از این اجازه ندهیم که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که چندین‌ سال است تاسیسات و تشکیلات ما را تحت نظر دارد، بر اساس پروتکل‌ها بازرسی‌ها را انجام دهد.


منبع خبر : ایلنا
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.