اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
72553
1400/07/11 10:32

فرشاد کاس‌نژاد

مهره‌های سرگیجه‌آور برای تیم ملی


تیم ملی ایران در دور جدید اردو و بازی‌هایش در تعیین سرنوشت خود در راه جام جهانی قطر، چه بسا در حساس‌ترین موقعیت باشد. بازی با امارات و مهم‌تر بازی با کره‌جنوبی می‌تواند مهم‌ترین بخش داستان صعود ایران به جام جهانی باشد که بعدها از مرورش لذت ببریم یا حسرت امتیازهایش را بخوریم.
تیم ملی با پیروزی‌های پی‌در‌پی به اطمینانی درباره خود رسیده است که هم جنبه مثبت و امیدوارکننده دارد و هم هشداردهنده است. این اطمینان به خود هرگز نمی‌تواند پیروزی‌های آینده را تضمین کند، اما می‌تواند به قدرت تیم ملی بیفزاید. دراگان اسکوچیچ میان تمجید و انتقاد و حتی اتهام ماه‌های سرمربیگری‌اش در تیم ملی ایران را گذرانده و خوب می‌داند که تمجیدها با اولین لغزش اعتبار از دست می‌دهند. تیم ملی البته در راه جام جهانی فرصتی هم برای لغزش ندارد. فراموش نکرده‌ایم که در دور رفت بازی‌های مقدماتی با ویلموتس چه بر تیم ملی گذشت و فوتبال ایران برای جبرانش چه بحرانی را تجربه کرد، اگرچه در دور برگشت اسکوچیچ و بازیکنانش جبران را آسان جلوه دادند.
تیم ملی برای اینکه دوباره آن لغزش و بحران بعدش را تجربه نکند، در دو بازی آینده‌اش باید با بهترین تصمیمات به میدان برود. انتخاب ترکیب تیم ملی یکی از تصمیمات مهم در بازی با امارات و کره‌جنوبی است. تیم ملی هنوز ترکیب اصلی خود را نمی‌شناسد و در چند پست همچنان سردرگم هستیم.
بازی‌های اخیر علیرضا جهانبخش را به یاد می‌آوریم. او گل سرنوشت‌ساز هم زده اما نمایشی در خور خودش ارائه نکرده و اسکوچیچ نیز درباره‌اش نمی‌تواند به تصمیم قطعی برسد. جهانبخش یکی از یازده بازیکن اصلی است یا او را روی نیمکت خواهیم دید؟ تیم ملی درباره سامان قدوس مدت‌هاست دچار تردید است. سامان بهترین بازیساز برای تیم ملی است اما گاهی از ترکیب خارج می‌شود یا نقشی متناسب با توانایی‌اش به او نمی‌دهند.
در تیم ملی نمی‌دانیم مهدی قایدی را در قواره اثرگذاری به عنوان بازیکن تعویضی با هدف تغییر در بازی به میدان می‌فرستند یا همچنان او فرصت جدی در تیم ملی پیدا نمی‌کند؟ نمی‌دانیم وحید امیری بازیکن ثابت کدام پست خواهد شد. نمی‌دانیم حاجی‌صفی که به ترکیب برگردد، جای کدام بازیکنان تنگ می‌شود. نمی‌دانیم سعید عزت‌اللهی انتخاب اصلی برای خط میانی است یا یکباره جای خود را به بازیکن دیگری می‌دهد.
در تیم اسکوچیچ هنوز پرسش‌های زیادی وجود دارد و او اگرچه مدت‌هاست در تیم ملی مربیگری می‌کند، اما همچنان در انتخاب بازیکنان اصلی دچار دودلی می‌شود.
تیم ملی را مقابل امارات و کره‌جنوبی هم احتمالاً با ترکیب‌هایی خواهیم دید که تغییرات نسبت به گذشته دارند و البته فاصله کوتاه دو بازی نیز شاید اسکوچیچ را علاقه‌مند به تغییراتی در بازی دوم کند.
یکی از جذابیت‌های تیمی که در اختیار اسکوچیچ است، همین پرشمار بودن بازیکنان بزرگ و تأثیرگذار است. تیم ملی می‌تواند کریم انصاری‌فرد را روی نیمکت بنشاند که کاپیتان تیم ملی است و چیزی از مهاجمان اصلی کم ندارد. تیم ملی می‌تواند جهانبخش و قدوس را روی نیمکت بنشاند. اینها کار انتخاب را سخت می‌کنند. اما تیم ملی با همین مهره‌های سرگیجه‌آور سرانجام به یازده بازیکن اصلی نیاز دارد که اگر پی‌در‌پی دچار تغییر نشوند، شاید کیفیت بالاتری را نشان دهند.

*خبرنگار ورزشی


منبع خبر : ایران ورزشی
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.