اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
72822
1400/07/17 10:08

دردسر عروسی‌های بعد از ماه صفر

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به وضعیت شکننده کرونا دراستان، گفت: با توجه به پایان گرفتن ماه صفر، نگران شروع موج جدید عروسی ها و دورهمی ها و در پی آن اوج گیری دوباره کرونا در استان هستیم.

دکتر محمودرضا مرادی با اشاره به سیر کاهشی کرونا در استان، گفت: خوشبختانه در روزهای اخیر شاهد کاهش آمار مبتلایان و بستری‌های کرونا هستیم و پیش بینی می شود این روند کاهشی تداوم داشته باشد.

مرادی با اشاره به وضعیت شکننده کرونا در استان، گفت: وضعیت کرونا تابع رفتارهای بهداشتی مردم است و اگر در مراسم و تجمعات شرکت کرده و نسبت به رعایت پروتکل ها بی توجه باشند احتمال اوج گیری دوباره کرونا در استان وجود دارد.

وی از احتمال بروز پیک ششم کرونا در آبان ماه خبر داد و افزود: پیش بینی ها بر این است که آبان ماه موج جدید کرونا در کشور شروع شود و طبیعتا با بروز این موج، استان هم گرفتار خواهد شد و همه باید از هم اکنون هوشیار باشند.

مرادی با اشاره به واکسینه شدن بخشی از مردم استان بر علیه کرونا، گفت:  تزریق یک دوز ایمنی لازم در برابر کرونا را ایجاد نمی کند، بلکه تاثیرگذاری واکسن حدود سه هفته پس از تزریق دوز دوم خواهد بود و تا آن زمان ایمنی لازم در بدن ایجاد نمی شود، بنابراین هنوز درصد زیادی از مردم استان به ایمنی لازم علیه کرونا نرسیده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: از طرفی ایجاد این ایمنی به معنی عدم ابتلا به کرونا نیست و تزریق واکسن تنها می تواند از ایجاد فرم شدید بیماری و مرگ و میر ناشی از آن پیشگیری کند که این پیشگیری هم بصورت 100درصدی نخواهد بود.

مرادی تاکید کرد: بنابراین افراد با وجود تزریق دو دوز واکسن هم باید همچنان پروتکل ها را رعایت کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به پایان گرفتن ایام عزاداری ماه محرم و صفر، گفت: بطور معمول بعد از این مدت شاهد موج عروسی ها خواهیم بود و این امر نگران کننده است.

وی افزود: تجمعات عامل مهمی در شیوع بیماری کرونا محسوب می شود و برگزاری این مراسم می تواند آتش کرونا را دوباره در استان شعله ور کند.

مرادی گفت: مردم باید بدانند که خطر کرونا همچنان وجود دارد و نباید از آن غافل شوند و یکی از  فضاها برای انتقال این ویروس همین تجمعات و عروسی هاست که افراد هم بدون ماسک و رعایت دستورات بهداشتی در آن شرکت می کنند، بنابراین باید بطور جدی از برگزاری و شرکت در این مراسم خودداری کنند.


منبع خبر : ایسنا
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.