اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
73021
1400/07/19 11:05

مرتضی مبلغ

نسبت به احوال مردم بی‌تفاوت نباشید


اگر افکار عمومی ببینند درون حاکمیت اختلاف‌ پررنگ است، حتی با‌وجود حل مشکلات هم نمی‌توانند به آرامش برسند. امروز مسأله اصلی کشور ما آن است که هم‌صدایی و حمیت باید قوت یابد ‌تا بتوانیم در بزنگاه‌های مهم مانع‌های ریز و درشت را از پیش‌رو برداریم، ایران در مقطع کنونی از سوی نظام بین‌الملل شدیداً تحت فشار است که باید به‌نوعی از این برهه هزینه‌ساز عبور کنیم.

تحقق این مهم به دست نمی‌آید مگر اینکه همه سلیقه‌ها چه گروهی که در قدرت حضور دارند و چه آنان که فعلا خارج از سیستم مدیریتی هستند، دست در دست هم دهند و توانایی و انرژی خود را صرف اجرای برنامه‌های لازم برای باز کردن گره‌های موجود کنند.

در چنین شرایطی مردم به این می‌رسند که همه پتانسیل موجود در کشور در راستای توسعه هزینه قرار گرفته در نتیجه با وجود کاستی‌ها امیدشان برای آینده‌ای توأم با آرامش افزایش می‌یابد. مردم ایران در طول چهل و چند سالی که از عمر جمهوری اسلامی می‌گذرد، همواره و در هر شرایطی ثابت کرده‌اند که پشتیبان نظام و مملکت خود هستند.

از این رو بر همه دست‌اندرکاران که در ارگان‌های مختلف مشغول به فعالیتند لازم است همه تلاش خود را برای رفع دغدغه‌های مردم به کار بگیرند تا از این‌ طریق شرایط زندگی مطلوب شود.  به‌هرحال به‌واسطه وقایع و شرایطی که در سه سال گذشته روی داده است، جامعه ایران دشواری‌های زیادی را متحمل شده به همین دلیل انگیزه خدمت باید بیش‌ازپیش در میان مسئولان نمود یابد تا بلکه ناامیدی کنونی جای خود را به امیدواری بدهد.

از سویی نوع تعامل دستگاه‌های حاکمیتی می‌تواند اثرگذاری مطلوبی در به نتیجه رسیدن برنامه‌های تعیین شده داشته باشد. یعنی اگر نهادهای اجرایی، تقنینی و نظارتی بتوانند به تعامل لازم با یکدیگر برسند، امور به درستی اداره شده و کارها به نتیجه مثبتی ختم می‌شود با این توضیح که تحقق این موارد باعث کارایی بیشتر و البته در نتیجه افزایش رضایتمندی عمومی می‌شود که در پی آن امید در لایه‌های مختلف جامعه به حد مطلوب خواهد رسید.

مردم حتی در روزهای توأم با تنگدستی هم خود را متعهد به حفاظت منافع ملی می‌بینند؛ اما این دلیل نمی‌شود نسبت به احوال آنها بی‌تفاوت بود.

*فعال سیاسی اصلاح طلب


منبع خبر : آرمان ملی
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.