اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
73101
1400/07/20 09:35

2 بازیکن استقلال در فهرست خروج مجیدی

استقلال در شرایطی در پی جذب 3 بازیکن خارجی است که چیزی از سهمیه بزرگسالانش باقی نمانده است.

 استقلال این روز‌ها به شدت در پی جذب خرید بازیکنان خارجی است. فرهاد مجیدی، سرمربی این تیم به طور رسمی عنوان کرده تیمش ۳ بازیکن خارجی خواهد خرید که دو تای آن‌ها خیلی زود به جمع استقلال اضافه خواهند شد.

این موضوع منهای خرید تازه استقلالی‌ها یعنی روزبه چشمی است. در واقع اگر قرار باشد با احتساب ۳ خرید جدید استقلالی‌ها وضعیت این تیم مورد بررسی قرار بگیرد، فرهاد مجیدی در نظر داشته ۴ بازیکن دیگر بخرد؛ روزبه چشمی به علاوه سه بازیکن خارجی. تا اینجا که روزبه خریداری شده و ثانیه شماری برای ورود خارجی‌های استقلال شروع شده است.

با این حال، اما مساله‌ای که در این میان کمتر مورد توجه قرار گرفته فهرست تیم بزرگسالان استقلال است. این تیم در حالی در پی جذب سه بازیکن خارجی است که کلا یک جای خالی از سهمیه بزرگسالانش باقی مانده است. پس فرهاد مجیدی یا باید دو بازیکن خارجی زیر ۲۳ سال جذب کند که احتمالش چندان زیاد نیست یا اینکه مجبور است ۲ بازیکن را از تیم کنونی اش کنار بگذارد.

این موضوع سوژه‌ای برای روزنامه ایران ورزشی شده تا به گمانه زنی درباره فهرست بازیکنانی بپردازد که در صورت ورود خارجی‌ها ممکن است در فهرست خروج فرهاد مجیدی قرار بگیرند. در بخشی از این گزارش آمده است: همان‌طور که قابل پیش‌بینی بود بعد از جذب روزبه چشمی لیست استقلال به مرزی رسیده که فقط یک بازیکن بزرگسال دیگر می‌تواند اضافه شود. شاید اگر فرهاد مجیدی چند روز قبل مصاحبه نمی‌کرد و صراحتاً از جذب دو تا سه بازیکن خارجی جدید پرده برنمی‌داشت این ماجرا مسأله‌ای برای او و استقلال ایجاد نمی‌کرد، اما چنانچه مجیدی عزمش را برای جذب دو سه بازیکن جدید خارجی جزم کرده باشد و این بازیکنان نیز جزو سهمیه بزرگسالان باشند، هیچ راهی جز خارج کردن نام برخی بازیکنان بزرگسال از فهرست استقلال باقی نخواهد ماند.

در این میان نگاه‌ها به سمت سعید مهری چرخیده و حتی برخی هم به نام عارف غلامی که با مصدومیت مواجه شده، اشاره می‌کنند. در خط حمله نیز یکی دو بازیکن ممکن است مورد توجه قرار بگیرند که شاید آن بازیکن محمدرضا آزادی باشد. یعنی اگر استقلال قصد داشته باشد بازیکنانی در خط دفاع، میانی و حمله خود جذب کند بدون شک باید نام دو بازیکن را از فهرست کنار بگذارد، اما سرمربی استقلال به طور شفاف اعلام نکرده که تعداد خارجی‌های جدید که قطعاً به استقلال می‌آیند چند نفر و اینکه قرار است در چه پست‌هایی بازیکن به خدمت گرفته شود.

آنچه، اما نباید مورد بی‌توجهی قرار بگیرد، این است که به طور قطع استقلال نیاز به مهاجم خارجی دارد و جذب یک هافبک طراح نیز ضروری است چرا که استقلال در فصل جاری نه اسماعیلی را در اختیار دارد و نه قایدی؛ دو بازیکنی که در بازی‌سازی عصای دست مربیان استقلال در لیگ بیستم بودند. در واقع انتخاب بازیکنان جدید براساس ضروری‌ترین نیاز‌های استقلال انجام خواهد شد و به احتمال زیاد ابتدا فرهاد مجیدی به سراغ جذب بازیکن در خط حمله خواهد رفت، بعد در خط میانی و سرانجام در خط دفاع گزینه‌های مورد نظر خود را مورد ارزیابی قرار خواهد داد.


منبع خبر : فرارو
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.