اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
73117
1400/07/20 10:38

احمد زیدآبادی

برجام که نه، اصلاً زهر هلاهل!


از زمان امضای توافقنامه برجام تاکنون، یک عده از اصولگرایان اصرار دارند که این توافقنامه از هر جهت علیه منافع جمهوری اسلامی است و در مقابل، مدیران دولت روحانی و حامیان اصلاح‌طلب آن هم تأکید می‌کنند که این توافقنامه از هر جهت، منافع و مصالح نظام را تأمین می‌کند. اصلاً من می‌گویم به‌طور کامل حق به‌جانب همان عده اصولگراست! برجام نه فقط از هر حیث بد است، بلکه اساساً زهر هلاهل است! درد گران است! کوفت خالص است!

خب، حالا این عده از اصولگرایان بگویند چرا هنگامی که دونالد ترامپ امضای خود را پای دستور خروج آمریکا از برجام گذاشت، خود را از شر این زهر هلاهل خلاص نکردند؟ لابد می‌گویند دولت حسن روحانی و وزیرخارجه‌اش نگذاشتند. بسیار خوب! اما حالا که نه اثری از دولت روحانی به‌جا مانده و نه از وزیر خارجه او، چرا این توافقنامه را یک‌بار و برای همیشه صریح و رسمی از دستور کار خود خارج نمی‌کنند؟

برجام هر زهر‌ماری که باشد دو آلترناتیو که بیشتر ندارد! یا لغو رسمی آن به منظور خداحافظی با مذاکره و ادامه برنامه‌ تا سر‌حد ممکن و یا لغو آن به منظور مذاکره مجدد برای دستیابی به توافقی تازه که به‌زعم این عده از هر حیث مطلوب باشد.

بازهم بسیار خوب! اکنون که ریش و قیچی دست خودشان است. هر کدام از دو گزینۀه فوق را که دلخواهشان است برگزینند! دیگر پیشنهاد از این یک‌طرفه‌تر می‌شود؟ این پیشنهاد را دادم تا دست از سر به نسبت کچل ظریف بردارند، بلکه خلق خدا از فشار روانی این بگو مگوی پوچ و بی‌حاصل نفسی تازه کنند!

*روزنامه نگار و فعال سیاسی


منبع خبر : کانال تلگرام زیدآبادی
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.