اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
73180
1400/07/21 08:48

فرار از قصاص قاتل مرد تعمیرکار

مرد جوان که در نزاعی شبانه، دوست پدرش را به‌قتل رسانده بود با تلاش واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران موفق به جلب رضایت اولیای دم شد.

 رسیدگی به این پرونده از ۱۳ اردیبهشت سال ۹۴ به‌دنبال گزارش مرگ مرد میانسالی در یکی از بیمارستان‌های پایتخت به بازپرس کشیک قتل آغاز شد. بررسی‌ها نشان می‌داد مرد میانسال بر اثر اصابت چاقو مجروح اما با گذشت ۱۶ روز به‌علت شدت جراحت تسلیم مرگ شده است.

در تحقیقات اولیه همسر مقتول به تیم جنایی گفت: شوهرم در موتورسازی کار و گاهی اوقات هم با موتور مسافرکشی می‌کرد. شب حادثه یکی از دوستان همسرم به سراغش آمد و از او خواست موتورش را تعمیر کند. آنها با هم از خانه خارج شدند و دیگر شوهرم برنگشت تا اینکه با تماس پلیس متوجه شدم که همسرم چاقو خورده و به بیمارستان منتقل شده است.

در ادامه تحقیقات کارآگاهان دریافتند که جنایت در مقابل خانه دوست مقتول به‌نام هوشنگ رخ داده و عامل قتل نیز پسر هوشنگ به‌نام شایان است. بدین ترتیب به دستور بازپرس جنایی، شایان بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد.

او درخصوص جنایت گفت: مقتول دوست پدرم بود، ۴ ماه قبل از جنایت در میدان شوش باهم آشنا شده بودند. شب حادثه برای تعمیر موتور پدرم به خانه ما آمد. حدود ۳ بامداد بود که خانه ما را ترک کرد اما سر موضوعی با هم دعوایمان شد و چاقو کشید و شروع به فحاشی کرد، من هم سعی کردم چاقو را از دستش بگیرم که ناگهان او را هل دادم و چاقو به شکم‌اش خورد.با اعتراف متهم به جنایت، او به بازسازی صحنه قتل پرداخت و با تکمیل تحقیقات پرونده برای صدور حکم به دادگاه کیفری رفت.

متهم در دادگاه به دفاع از خود پرداخت و باتوجه به درخواست اولیای دم قضات او را به قصاص محکوم کردند.

با گذشت ۶ سال از این جنایت در حالی که اولیای دم همچنان خواهان قصاص بودند اما با تشکیل جلسات صلح و سازش و تلاش حمیدرضا کیاستی نیا، دادیار شعبه دوم اجرای احکام دادسرای امور جنایی پایتخت، سرانجام اولیای دم برای رضای خدا از قصاص گذشت کردند.

با گذشت اولیای دم، متهم بزودی در دادگاه کیفری پای میز محاکمه می‌رود تا از جنبه عمومی جرم محاکمه شود.


منبع خبر : روزنامه ایران
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.