اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
73195
1400/07/21 09:29

امینی: سخت‌گیری‌های ساترا، شبکه نمایش خانگی را نابود میکند

احمد امینی با اشاره به اینکه نظارت صداوسیما قطعاً منجر به نابودی شبکه نمایش خانگی خواهد شد، تأکید کرد ادامه این سخت‌گیری‌ها، شبکه نمایش خانگی را تا مرز تعطیلی پیش خواهد برد.

احمد امینی کارگردان سینما و تلویزیون و عضو شورای مرکزی کانون کارگردانان، اظهار داشت: من به عنوان یکی از اعضای شورای مرکزی کانون کارگردانان طبیعتاً با بیانیه این کانون مبنی بر اینکه «بهتر و به نفع شبکه خانگی است که نظارت بر محتوای شبکه نمایش خانگی به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگردد»، موافق هستم چون با شناختی که از نحوه نظارت‌های تلویزیون داریم قطعاً ادامه اینگونه نظارت  شبکه نمایش خانگی را تا مرز تضعیف و حتی تعطیلی پیش خواهد برد.

امینی تصریح کرد: من به شخصه تجربه‌های متعدد سریال‌سازی در تلویزیون را دارم و با نحوه نظارت و سختگیری‌های آن‌ها آشنایی کامل دارم. با توجه به اینکه آثار شبکه نمایش خانگی تاکنون از فضای بازتر و متعارف‌تری در زمینه قصه‌گویی و پوششها و به‌طور کلی ساخت برخوردار بوده و اتفاقاً یکی از دلایل موفقیت این رسانه در جلب نظر مخاطبان همین بازبودن دست سازندگان این سریال‌ها بوده، به طور قطع نوع نظارت جاری در سیما نمی‌تواند گزینه مناسبی برای نظارت بر محتوا و ساخت آثار این رسانه باشد و همان‌طور که مردم امروز سریال‌های تلویزیون را در مقیاس وسیع، به اندازه نمایش‌های خانگی نمی‌بینند، دور نیست با این شیوه برخورد ساترا، مخاطبان شبکه نمایش خانگی نیز به حداقل برسد.

او افزود: در حال حاضر اکثر آثاری که در شبکه نمایش خانگی پخش می‌شود مجوز ساخت‌شان در وزارت ارشاد صادر شده و البته با این حال بازهم هنگام پخش شاهد سانسورهایی از سوی ساترا هستیم که بسیار آزاردهنده است که قطعاً با مدیریت کامل شبکه نمایش خانگی توسط ساترا این وضعیت بدتر خواهد شد و میزان سانسور و ممیزی به حداکثر خواهد رسید که به هیچ‌عنوان نمی‌توان آن را به نفع شبکه نمایش خانگی دانست و در این شرایط تجدید نظری در بحث مدیریت و نظارت بر این رسانه به شدت احساس می‌شود.

کارگردان فیلم‌های سینمایی«غریبانه»، «بی خداحافظی» و سریال‌های موفق «باران عشق»، «اولین شب آرامش»  و «بیگناهان» در ادامه اظهاراتش تأکید کرد: چند روز پیش دقایقی از قسمت نخست سریال «میدان سرخ» را دیدم و در همین قسمت ابتدایی این سریال در سکانسی که کاراکتر مهتاب کرامتی در استخر خانه‌شان با یک جنازه مواجه می‌شود روسری‌اش به طور کامل موهایش را پوشانده اما در ادامه صحنه و تحرک این بازیگر این روسری اندکی عقب می‌رود که برای پوشاندن موهای جلوی سر خانم کرامتی به شکل زشت و زننده‌ای با افکت‌های کامپیوتری یک هاله سفیدرنگ روی سر این بازیگر گذاشته‌اند که خط فاصل روسری این بازیگر و این بخش اضافه شده به شکل مسخره‌ای کاملا آشکار بود. این احتمال هست که این سخت‌گیری‌های غیرمنطقی قطعاً در روزهای آینده توسط صداوسیما بیشتر هم بشود تا جایی که شبکه نمایش خانگی هم به وضعیت سریال‌های سال‌های اخیر تلویزیون دچار شود.

این کارگردان در پایان اظهاراتش گفت: امیدوارم اشتباه بکنم ولی متأسفانه به نظر می‌رسد اراده‌ای برای نابودی یا تضعیف جریان موفق نمایش خانگی وجود دارد که امیدوارم با تدبیر و درایت جلوی این اتفاق گرفته شود.


منبع خبر : برنا
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.