اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
73643
1400/07/27 09:44

سفر پرحاشیه احمدی نژاد و سرانجام دیپورت!

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری سابق مانند روزهای ریاست جمهوری اش همچنان علاقه زیادی به جلب توجه‌ها دارد. به سبک سابق دست به اموری می‌زند که واکنش همه را در پی داشته باشد حتی اگر این واکنش‌ها منفی باشد.

در این سال‌هایی که کلید پاستور را تحویل داده از هیچ اقدام واکنش برانگیزی روی گردان نبوده است. حالا در این روزها دوباره با اقدامی متفاوت واکنش برانگیز شده است. او این بار به جای سفرهای استانی به سفرهای بین المللی رفته است. سفر دوبی او با واکنش‌های زیادی همراه شد. اما واکنش‌ها تنها به مردم محدود نبوده و گویا دولت امارات متحده عربی هم از این که رئیس جمهوری سابق ایران به نمایشگاه اکسپو رفته ناراحت شده است.

علی قلهکی فعال رسانه‌ای اصول‌گرا در خصوص جزئیات نیمه تمام ماندن سفر محمود احمدی نژاد به امارات با انتشار فیلم و عکسی از حضور او در فرودگاه دبی برای بازگشت به ایران در اینستاگرامش نوشت: «محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور اسبق کشورمان در حین سفر چند روزه به امارات دیپورت شد. احمدی نژاد که... قرار بود چندین مصاحبه و همچنین کنفرانس خبری را برگزار کند، با نیمه‌کاره ماندن سفر خود به تهران بازگشت».

به گفته وی «پلیس امارات با تذکر جدی به احمدی نژاد به او گفته که اهل شلوغ‌کاری است و نمی‌تواند امنیت او را در این کشور تامین کند.پلیس امارات همچنین به تیم همراه احمدی نژاد گفته که نمایشگاه اکسپو جای کار سیاسی نیست و امارات تنها از برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی به دنبال منافع مالی، توریستی و فنی آن بوده و دستور دیپورت احمدی نژاد را داده است‌».

در همین حال، احمد علیرضا بیگی نماینده تبریز که دکتر احمدی نژاد را در سفر دبی همراهی کرده است به «دیده بان ایران» گفت: «خبر دیپورت آقای احمدی‌نژاد از فرودگاه امارات صحت ندارد، سفر ایشان ۵ روزه بوده و موضوع دیپورت ایشان یا همراهان آقای احمدی نژاد از امارات «خبرسازی» است. البته در طول سفر هم یک خبر سازی کذب دیگر مانند خبر بازدید ایشان از غرفه رژیم اسرائیل منتشر شد که اساساً نادرست است.»

با این وجود احمدی نژاد به سبک همیشه این سخنان را تکذیب کرده و در بیانیه ای گفته: « همان طور که قبلا به استحضار شما رسید، برای شرکت در نمایشگاه اکسپوی دبی، سفری داشتیم به کشور امارات. در ابتدا برای سه روز برنامه ریزی شده بود، بعدا دوستان بررسی کاملتری کردند و دیدیم که در طول سه روز نمی‌توانیم برنامه‌های پیش بینی شده را اجرا کنیم، در نتیجه تبدیل به سفر پنج روزه شد و الان سفر به پایان رسیده و در تهران در خدمت شما هستیم.»

 وی افزود:« اما در این فرصت کوتاه می‌خواهم تشکر کنم از همه ایرانی‌های عزیزی که در امارات حضور پیدا کردند، حمایت کردند، پشتیبانی کردند و تقریبا سفر را آسان کردند و نیازهای سفر را تامین کردند، از همه آنها تشکر می‌کنم. از مردم عزیز امارات و دبی، ابراز احساسات آنها و اظهار علاقه آنها به ایران و این خادم ملت ایران، به عنوان قطره ای از اقیانوس ملت ایران، که مورد لطف مردم قرار گرفت، تشکر می‌کنم.» نکته سفرهای او در این است که با وجود اینکه بسیاری از اطرافیان او محاکمه شدند ولی او همچنان آزادانه و بدون محدودیت به فعالیت‌های خود ا‌دامه می‌دهد.


منبع خبر : همدلی
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.