اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
73696
1400/07/27 17:08

سورپرایز مخفی فرهاد مجیدی

نحوه خرید‌های مجیدی برای استقلال نشان می‌دهد که این مربی قرار است سبک خاصی از فوتبال را برای فصل آینده به نمایش بگذارد.

خرید‌های فرهاد مجیدی برای استقلال در فاز تهاجمی هر چه جلوتر می‌رود به طولشان اضافه می‌شود! آخرین گزینه خرید آبی‌ها در خط حمله یک مهاجم ۱۹۳ سانتی‌متری است. بازیکنی که احتمالا سرمربی استقلال گزینه‌ای بلندتر از آن برای خط حمله تیمش پیدا نخواهد کرد. با توجه به جدایی شیخ دیاباته خریدن یک مهاجم بلندقد اتفاق عجیبی نیست، اما وقتی نگاهی به سایر مهاجمان استقلال و میانگین قدی آن‌ها بیاندازیم این سوال به وجود می‌آید که فرهاد مجیدی این همه مهاجم قدبلند را برای چه می‌خواهد؟

نگاهی به ترکیب استقلال به ما می‌گوید که این تیم برای فصل آینده برای بازی روی هوا بیش از بازی روی زمین برنامه‌ریزی کرده است. با جدایی فرشید اسماعیلی و مهدی قایدی می‌توان گفت هیچ بازیکن فانتزی و بازیسازی را در ترکیب استقلال نمی‌بینیم. امیرحسین حسین‌زاده تنها گزینه مجیدی برای بازیسازی روی زمین است. در مورد او هم این سوال وجود دارد که این بازیکن ۱۹ ساله در اولین سال حضورش می‌تواند بار بازیسازی یک مدعی قهرمانی را بردوش بکشد یا نه. فرهاد مجیدی البته با خریدهایش نشان داد که همچین انتظاری هم از او ندارد. فرهاد مجیدی در فصل نقل و انتقالات نتوانست یا نخواست جانشینان مناسبی برای فانتزی‌های جداشده‌اش پیدا کند.

کوتاه‌ترین راه تا دروازه حریف

سرمربی در نیم‌فصل دوم فلسفه جدیدی برای رسیدن به گل داشت. او با اینکه همچنان فوتبال مالکانه را در دستور کار داشت، اما گل‌های تیمش با کمترین ضربه به توپ به ثمررسیدند و کمتر گلی روی کار‌های تیمی به دست آمد. ارسال از خط دفاع و زمین خودی به خط حمله و گل. این روشی بود که مجیدی با آن توانست چندین هفته را با پیروزی پشت سربگذارد و به همین دلیل در برهه‌ای ازپایان فصل شانس نایب قهرمانی هم داشته باشد. به نظر می‌رسد که مجیدی قصد دارد با استفاده از همان پلن، این فصل هم از ابتدا همان فوتبال را در زمین پیاده کند.

روش مدنظر فرهاد مجیدی نیازمند دودسته بازیکن است. بازیکنان پابه‌توپ و بازیساز و با دقت پاس بالا در زمین خودی برای گرفتن توپ از حریف و بازیکنان قدبلند و البته گلزن در زمین حریف. خرید‌های مجیدی تقریبا در همین راستا بوده است. حضور روزبه چشمی و زبیرنیک‌نفس و عارف آقاسی به عنوان بازیکنانی با قدرت حفظ توپ و پاسکاری و حفظ محمد دانشگر و وریا غفوری براساس داشتن مالکیت و همچنین ارسال‌های بلند به زمین حریف بوده است. از آن سو هم خرید امین قاسمی‌نژاد، رودی ژستد (یا سایر گزینه‌های خارجی) و حفظ آرمان رمضانی و ارسلان مطهری از فصل گذشته یعنی داشتن تمام بازیکنان قدبلند در زمین حریف برای رسیدن به این هدف. باید منتظر شروع لیگ ماند و دید که آیا این‌بار این سبک بازی مجیدی می‌تواند استقلال را در راه رسیدن به طلسم چندین‌ساله‌اش و دست‌یافتن به جام کمک کند یا نه.


منبع خبر : فوتبال ۳۶۰
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.