اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
73903
1400/08/01 11:02

پاداش کادر درمان تامین اجتماعی واریز شده است

معاون تامین خدمات درمانی اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: هر شخصی به مدت سه ماه در حوزه درمان و آن هم در بالین با سازمان تامین اجتماعی همکاری داشت، مشمول پاداش ایام کرونایی بود که چندی پیش واریز شد و در مجموع مشکلی در این زمینه وجود نداشت.

سید مجید صادقی‌راد، در پاسخ به پرسشی مبنی بر گلایه برخی کادر درمان سازمان تامین اجتماعی مبنی بر عدم دریافت پاداش یک میلیون تومانی ایام کرونا که وعده آن اواسط شهریور از سوی وزیر رفاه داده شد، اظهار کرد: کارکنان حوزه درمان در بخش های متفاوتی فعالیت می کنند. موضوعیت پاداش مذکور، درمان کرونا بود و مواردی نظیر اینکه چقدر درگیر با موضوع کرونا هستند، آیا مستقیم یا غیرمستقیم خدمتی برای بیماران کرونایی ارائه می‌دهند و در فرایند خدمات کرونایی دخیل هستند یا خیر؟ مطرح بود.

وی افزود: در نهایت دستورالعملی برای پرداخت مبلغ ثابت پاداش یک میلیون تومانی تعیین شد. از جمله شرایط دریافت این پاداش حضور حداقل سه ماه در فضای درمان بود. ما دائما افراد در حال گردش داریم، افرادی پاره وقت یا به عنوان جایگزین می‌آیند و مدت کوتاهی با ما همکاری می‌کنند و حتی قراردادهای همکاری موقت دو ماهه با آنها منعقد می‌شود.

معاون تامین خدمات درمانی اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه هم نیروهای رسمی و هم قراردادی مشمول دریافت این پاداش بودند، گفت: بنابراین هر شخصی به مدت سه ماه در حوزه درمان و آن هم در بالین با سازمان تامین اجتماعی همکاری داشت، مشمول و این پاداش چندی پیش برایش واریز شد. در مجموع مشکلی در این زمینه وجود نداشت.

صادقی راد درباره کبود نیروی انسانی در مراکز درمانی به ویژه در زمینه خدمت رسانی در بخش‌های کرونایی عنوان کرد: کمبود نیروی انسانی یک واقعیت است که در کل کشور و در همه مراکز درمانی وجود دارد. کادر درمان مشمول بحث مشاغل سخت و زیان آور شده‌اند و زودتر از 30 سال خدمت، از سیستم خارج می‌شوند. همچنین آنها مشمول قانون ارتقای خدمات بالینی‌اند که باعث می‌شود ساعات کمتری کار کنند و قاعدتا باید برای آنها جایگزین پیدا کنیم.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت و حتی بخش خصوصی هم با این موضوع دست و پنجه نرم می‌کنند. شمار فارغ التحصیلان متناسب با نیاز بخش‌های درمانی نیست و تقاضا برای تامین کادر درمان به ویژه پیراپزشکی و پرستاری زیاد است و از این حیث دچار کمبود هستیم که امیدواریم با ورود فارغ التحصیلان جدید این مشکل تا حدودی برطرف شود.


منبع خبر : ایسنا
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.