اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
74018
1400/08/03 10:54

میزبانی رقبای تیم ملی ایران با VAR

تیم‌های ملی لبنان و سوریه در هفته پنجم و شش انتخابی جام جهانی با استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی از تیم ملی ایران میزبانی خواهند کرد.

تیم ملی فوتبال ایران در هفته پنجم و ششم انتخابی جام جهانی در قاره آسیا با تیم های لبنان و سوریه دیدار خواهد کرد. شاگردان اسکوچیچ در هر دو دیدار مهمان هستند و در لبنان و اردن (محل بازی‌های سوریه) بازی خواهند کرد.

تیم ملی لبنان که در بیستم آبان در ورزشگاه صیدا بیروت از تیم ملی ایران پذیرایی خواهد کرد، به فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده که در این بازی از کمک داور ویدویی (VAR) استفاده خواهد شد. طبق ادعای رسانه های لبنانی نیز این کشور در حال رایزنی با AFC برای ورود این تکنولوژی به بیروت و استفاده از آن برای بازی با ایران هستند.

همچنین تیم ملی سوریه نیز در آغاز دور برگشت و در هفته ششم بازی ها در امان اردن میزبان ایران است که این تیم هم از کمک داور ویدیویی برای دیدار با تیم ملی ایران استفاده خواهد کرد که این موضوع به سود شاگردان اسکوچیچ هم خواهد شد.

سوریه در بازی اخیر خود مقابل لبنان با حساب ۳ بر ۲ شکست خورد که در این بازی گل عمر السوما، مهاجم سوریه با تشخیص VAR آفساید اعلام شد.

استفاده از این تکنولوژی در حالی است که ایران در دیدار با کره جنوبی از وجود VAR محروم شد. در حالی که این سیستم اجاره شده بود، کنفدراسیون فوتبال آسیا هیچ داوری را برای استفاده از سیستم مذکور اختصاص نداد.

در نهایت به علت اختلافات داخلی و برخی شایعات مانند دست داشتن برخی از مدیران تابعه رژیم صهیونیستی با شرکت هنگ کنگی سازنده VAR، قرارداد در آستانه فسخ شدن قرار گرفته است.

تیم ملی ایران در هفته هفتم و هشتم انتخابی جام جهانی در بهمن ۱۴۰۰ در ورزشگاه آزادی میزبان عراق و امارات است که گفته می‌شود در صورت نبود این تکنولوژی در ایران، شاید میزبانی از تیم ملی ایران سلب شود.


منبع خبر : ایسنا
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.