اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
74037
1400/08/03 12:17

جدیدی: با اصغر فرهادی می توان سینما را آموخت

امیر جدیدی بازیگر فیلم قهرمان اصغر فرهادی در جلسه پرسش و پاسخی در جشنواره اسپانیایی وایادولید سمینسی در اسپانیا شرکت کرد ومعتقد است که می توان با اصغر فرهادی سینما را آموخت اما بالاتر از همه ی آنها انسانیت را می آموزی.

امیر جدیدی در جلسه پرسش و پاسخی در جشنواره اسپانیایی وایادولید  سمینسی در  اسپانیا شرکت کرد. فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی در این جشنواره  به نمایش در می‌آید.

جدیدی در این  گفتگو توضیح داد که  آنچه برای رحیم اتفاق می‌افتد، می‌تواند برای هرکسی اتفاق بیفتد. چون قهرمان  کسی همانند ما است. از این نظر، فیلم  از انسان ها با  بدی‌ها  و خوبی‌های شان صحبت می‌کند، اینکه چگونه  فردی می تواند انتخاب کند که کارها را به خوبی انجام دهد یا زنده بماند و از فرصت ها استفاده کند.

در بخش دیگری از این گفتگو امیر جدیدی در پاسخ به سوال خبرنگاری گفت: ما ایرانیان این‌طوری هستیم، باید همه چیز را بدانیم تا ببینیم چگونه می‌توانیم کمک کنیم... در مورد نقش زنان (ایرانی) اینطور نیست که در خارج از کشور به تصویر کشیده می‌شود، زن در فرهنگ ایرانی بسیار مهم است.

او در ادامه  توضیح داد:«بالاخره آدمها با وجدانشان زندگی می کنند. من یکبار با آقای فرهادی داشتم درباره قهرمان صحبت می کردم پس از آنکه فیلمنامه را خواندم به اقای فرهاد گفتم که  با خواندن شخصیت من یاد دو بیت شعر افتادم.اگر قرار باشد این شخصیت تبدیل شود به شعر این دوبیت است :« مرا دردیست اندر دل که گر گویم زبان سوزد. وگر پنهان کنم ترسم که مغز استخوان سوزد. منجم کوکب بخت مرا از برج بیرون کن. که من از طالعم ترسم ز آهم آسمان سوزد.

 این شعر توضیح می دهد که آدمها در خودشان بخاطر اتفاقاتی دردی دارند. آن درد می‌تواند آدم را  رنجور و بدبخت کند. می تواند ادم را به هشیاری و اگاهی برساند. به نظرم انسان با توجه به وجدانش  زندگی می کند. بعضی ها دست به کاری می زنند تا از مخمصه رها بشوند و با وجدان خود زندگی نمی کنند . بعضی ها با وجدانشان زندگی نمی کنند. رحیم با وجدانش زندگی می‌کند.

 امیر جدیدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره اصغر فرهادی گفت:« او واقعاً یکی از بزرگترین کارگردانان جهان است و شما فقط از او درباره سینما یاد نمی گیرید. من می خواهم به انسانیت او تاکید کنم ، زیرا به عنوان  انسان  تمام و کمال ، یک انسان واقعی است.»

جدیدی  در بخش دیگری از صحبت‌های خود به عباس کیارستمی اشاره کرد و گفت که کیارستمی  بر نسل جوان من جمله خود او تاثیر گذاشته است.

«می‌توانم ساعت‌ها و روزها درباره تأثیر کیارستمی بر کشورم و در کل جهان صحبت کنم. من نتوانستم با او کار کنم، اما در کشورم ما از بزرگان در گذشته در همه ی زمینه ها،از جمله شاعران بزرگ،بسیار آگاه هستیم،ما جوانان ایرانی اینگونه هستیم،باید با درس گرفتن ار گذشته،از پدر و مادر،از بزرگتر ها به جلو حرکت کنیم.هر چه ما جوانان داریم به لطف آن ها و بزرگتر هایمان است.


منبع خبر : برنا
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.