اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
74368
1400/08/08 10:53

بیانیه ضدایرانی وزیر خارجه آمریکا

آنتونی بلینکن وزیر امورخارجه آمریکا پس از اعمال تحریم‌های جدید واشنگتن علیه کشورمان بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن به تکرار ادعا‌های خود درباره ایران پرداخت.

بنابر گزارش وب سایت وزارت امورخارجه آمریکا، بلینکن در بیانیه ضد ایرانی خود آورده است که از تمامی ابزار‌ها برای جلوگیری از آنچه گسترش نفوذ و فعالیت‌های مخرب ایران، ازجمله توسعه هواپیما‌های بدون سرنشین (UAV) خوانده شده، استفاده می‌کنیم.

وی در ادامه با طرح این ادعا که فعالیت‌های ایران در حوزه پهپادهایش تهدیدی علیه منافع آمریکا است، مدعی شد که سپاه پاسداران ایران این پهپاد‌ها را در اختیار گروه‌های مورد حمایت ایران قرار داده است و آن‌ها نیز از این ابزار برای حمله به نیرو‌های آمریکایی و دریانوردی بین المللی استفاده کرده اند.

وزیر امورخارجه آمریکا در بخش پایانی این بیانیه بار دیگر تاکید کرده است که واشنگتن تمامی ابزار‌های موجود، شامل تحریم‌ها برای جلوگیری و مقابله با شبکه‌ای که تجهیزات مورد نیاز برای توسعه فناوری پهپاد‌ها در ایران را فراهم می‌کند، به کار خواهد گرفت.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان جمعه شب در واکنش به اقدام اخیر خزانه داری آمریکا در تحریم اشخاص حقیقی و حقوقی کشورمان ضمن محکوم کردن و مردود دانستن آن اظهار کرد: اعمال تحریم‌های جدید نشان دهنده رفتار کاملا متناقض کاخ سفید است. دولتی که از قصد بازگشت به برجام سخن می‌گوید و همان روش ترامپ را در تداوم اعمال تحریم ادامه می‌دهد این پیام را ارسال می‌کند که واقعا قابل اعتماد نیست.

وی افزود: دولت‌های مختلف در این کشور نشان داده‌اند که تا چه میزان ناتوان از درک واقعیت‌های جمهوری اسلامی ایران هستند. اینگونه اقدامات آمریکا در تداوم سیاست شکست خورده فشار حداکثری دولت ترامپ و تحریم‌های غیر قانونی و ظالمانه این کشور است و همانطور که تاکنون این سیاست هیچ یک از اهداف آمریکا را محقق نکرده است باز هم دستاوردی برای این کشور جز ناکامی‌های جدیدتر در پی نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امورخارجه تاکید کرد: این فشار‌ها و تحریم‌ها خللی در عزم جمهوری اسلامی ایران در دفاع از امنیت و آرامش مردم سرافراز کشور ایجاد نخواهد کرد و تهران مسیر توسعه پایدار اقتصادی را با قدرت ادامه می‌دهد.


منبع خبر : وزارت امورخارجه آمریکا
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.