اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
77410
1400/08/22 12:01

مجلس از اتاق بازرگانی تحقیق و تفحص می‌کند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران خبر داد.

غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی  ایران خبر داد.

وی افزود: در جلسه اخیر کمیسیون اقتصادی پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان در نهایت طرح تفحص از از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی  به رأی اعضا گذاشته شد که با اکثریت آرا به تصویب رسید.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: پس از تصویب در کمیسیون اقتصاد، طرح مذکور جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه می شود که در صورت تصویب از سوی نمایندگان ، اعضای هیئت تعیین و روند تفحص از اتاق بازرگانی آغاز خواهد شد.

لازم به ذکر است علاوه بر طرح تفحص از اتاق بازرگانی، طرح دیگری تحت عنوان اصلاح قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران مطرح است که محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در تشریح آن اظهار کرد: نظم بخشیدن و پیش بینی سازوکارهایی برای پاسخگو بودن اتاق در کنار ارتقا جایگاه آن از محورهای طرح است.
وی افزود:هدف از این طرح به روزرسانی این قانون و استفاده از ظرفیت‌های قانون برای توسعه این بخش نظام اقتصادی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی گفت:در جلسه اخیر کمیسیون اقتصادی با حضور نمایندگان دستگاه‌های نظارتی، دولت، اتاق بازرگانی، مبانی اصلی طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی مورد بحث قرار گرفت؛در این جلسه تفاهم‌های مناسبی انجام گرفت، و پس از بررسی و نهایی شدن این طرح در کمیته، گزارش آن در کمیسیون اقتصادی رسیدگی می‌شود و پس از تصویب در کمیسیون، در دستورکار جلسه علنی قرار می‌گیرد.


منبع خبر : تسنیم
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.