اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
77793
1400/08/26 17:40

7 غذای ساده برای ناهار

اگر شما هم یک خانم خانه‌دار هستید و از همان صبح به محض این که از خواب بیدار می‌شوید این جمله در ذهنتان تکرار می‌شود «امروز ناهار چی درست کنم؟» ادامه این مطلب را بخوانید تا برای پخت و پز به شما ایده دهد.

 اگر شما هم خانه‌دار هستید و از همان صبح به محض اینکه از خواب بیدار می‌شوید این جمله در ذهنتان تکرار می‌شود که «امروز ناهار چی درست کنم؟» ادامه این مطلب را بخوانید تا به جای در هم بردن چهرۀ خود برای ابراز خستگی و البته نیاز به رفع گرسنگی، با چند نوع پیشنهاد غذایی ساده برای ناهار یا شام آشنا شوید.

۱- چیکن آلفردو 

پاستای فوری چیکن آلفردو یک انتخاب بسیار ساده و خوشمزه برای شام است. برای تمام کار هم فقط به یک ماهیتابه احتیاج دارید.

۲-  لازانیا بدون فر

لازانیا یکی از محبوب‌ترین انواع پاستا محسوب می‌شود. در واقع این غذای ایتالیایی نوعی پاستاست که بصورت ورقه‌ای بوده و با مواد میانی مختلف گوشت، مرغ یا حتی سبزیجات و با سس‌های مختلف کرمی خامه‌ای و یا قرمز تهیه می‌شود. در این آموزش طرز تهیه‌ لازانیای بدون فر با گوشت را خواهیم داشت تا در صورتی که به فر دسترسی ندارید بتوانید این غذای لذیذ و محبوب را درست کنید.

۳- قورمه سبزی بدون گوشت و با سبزی خشک

این بار ما طرز تهیه خورش قورمه سبزی با مرغ را توضیح خواهیم داد تا عزیزانی که امکان خوردن گوشت قرمز را ندارند از لذت خوردن این غذای معرکه محروم نشوند.

۴- املت اسفناج

اسفناج منبع غنی از مواد معدنی و ویتامین‌هاست، از این رو می‌تواند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد. املت اسفناج هم مقوی است و هم متفاوت.

۵-  اسنک مرغ

اسنک مرغ غذایی خوش خوراک و لقمه‌ای است می‌توانید به عنوان یک غذای سالم آن را برای روز پرکار نیز آماده کنید.

۶-  کوکو سبزی

کوکوی سبزی یکی از محبوب‌ترین و پر طرفدارترین کوکوهای ایرانی است این کوکوی خوشمزه همان‌طور که از نامش مشخص است از سبزیجات معطر تهیه می‌شود که در برخی شهرها مثل شهرهای شمالی کشور برای تهیه آن از سبزیجات محلی هم استفاده می‌شود.

۷- آش رشته

هرچقدر هم که پیگیر غذاهای جدید و متفاوت باشیم نمی‌توانیم از غذاهای سنتی دل بکنیم. مخصوصا اگر این غذای سنتی آش رشته باشد. غذایی که عموما در جمع‌های دوستانه و خانوادگی درست می‌شود و خاطره‌سازی می‌کند.


منبع خبر : همشهری
اخبار مرتبط
غذاهایی%20که%20کمک%20می‌کنند%20تا%20بهتر%20تمرکز%20کنیم

غذاهایی که کمک می‌کنند تا بهتر تمرکز کنیم


تمرکز کلید یادگیری است. روش‌های زیادی برای کمک به حفظ تمرکز شما وجود دارد اما ما اغلب فراموش می‌کنیم که غذا نقش مهمی در تمرکز ما در طول روز دارد.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.