اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
78438
1400/09/06 13:35

عزیزی خادم: شش ماه پیش فوتبال را به یاد بیاورید

رییس فدراسیون فوتبال با بیان این که برخی آدم ها فراموشکار هستند گفت: شش ماه پیش فوتبال ایران را به یاد بیاورید که با تساوی برابر بحرین چه اتفاقی رخ می داد.

شهاب الدین عزیزی خادم گفت: فدراسیون نوپا است و در حوزه‌های مختلف فعال است؛ چه در فوتبال بانوان که امروز باعث سربلندی است و هر بار هم بنده به‌عنوان عضو کوچکی از جامعه فوتبال بخواهم صحبت کنم آنقدر سربلندی بانوان برای من تازگی دارد و ارزشمند است که هر جایی با افتخار صحبت می‌کنم. همینطور در حوزه تیم‌های پایه، پیروزی‌های ارزشمند بچه‌های زیر پانزده سال در مسابقات کافا باعث افتخار است یا تیم ملی امید که کاری بود که باید شروع می‌شد و از تجارب تلخی که از قبل وجود داشت باید استفاده کرده و برنامه ریزی می‌کردیم.

رییس فدراسیون در خصوص موفقیت‌های فوتبال ایران گفت: در حوزه تیم ملی بزرگسالان آن چیز که مشخص است رضایتمندی افکار عمومی است و امروز هر ایرانی به پیروزی تیم ملی افتخار می‌کند و همه خوشحالند و لذت می‌برند.

عزیزی خادم ادامه داد: در شش یا هفت ماهی که در فدراسیون مستقر بودم شرایط سخت بوده ولی نمی‌خواهم به گذشته برگردم. از تمام عزیزانی که در ادوار گذشته زحمت کشیدند تشکر می‌کنم. به هر صورت هر کسی یک دیدگاه و روشی برایش در فدراسیون حاکم است اما سعی کردیم نگاهی همراه با توسعه برای فوتبال ملی که همه‌ی ابعاد را در بربگیرد داشته باشیم. البته فوتبال ملی خارج از نقص نیست اما آن چیزی که یاد گرفتیم راه تعامل و همکاری و کنار هم بودن است و در نهایت کار برای ایران عزیز افتخار است.

وی افزود: امروز هم به لطف الهی قدم در مسیری گذاشتیم که سریع ترین صعود را به جام جهانی داشته باشیم اما آنقدر فشردگی بازی‌ها چه بانوان و چه تیم ملی فوتسال و بحث استعداد یابی و تیم ملی بزرگسالان بالاست که جا دارد از همکاران در فدراسیون تشکر کنم که شبانه روزی کار کردند.

او اضافه کرد: باید همه به این فضای جدید کمک کنیم و باعث رونق فوتبال ملی و اعتماد افکار عمومی باشیم. استعدادیابی کار بسیار مهمی است که برای اولین بار به این وسعت انجام شده در راستای عدالتی که توزیع فوتبال دارد، امروز با توجه به انفجار اطلاعاتی که وجود دارد فوتبال به مسیری رفته که کسی از این گستره فوتبال نادیده گرفته نشود. در حوزه زیر ۱۵ ساله ها حدود ۱۲ هزار نفر دیده شدند در زیر ۱۹ ساله‌ها هم در آینده‌ای نزدیک کار استارت خواهد خورد. در حوزه بانوان و فوتسال هم برای اولین بار است که این کار استعدادیابی شروع می‌شود.

عزیزی خادم در مورد شرایط سخت به واسطه تحریم‌ها گفت: من به عنوان مسئول فوتبال ملی هیچ غروری ندارم و به خاطر تحریم هایی که حاکم است سعی کردم اگر نیاز بوده زنگ بزنم و حتی خواهش کنم تا استعدادی به دلیل مسائل مالی و معیشتی از دیده شدن جا نماند. با وجود اینکه تیم ملی فوتبال بزرگسالان را به عنوان پیشتاز فوتبال ملی در نظر داریم اما فوتسال و بانوان را نیز نادیده نگرفتیم. همچنین استعدادیابی را که بحث مهمی است نادیده نگرفتیم و حتی برای رفتن به این مسیر خواهش، تمنا و التماس کردیم.

رییس فدراسیون در خصوص تغییر شرایط تیم‌ملی ایران بیان کرد: اگر فکر کنیم به شش ماه گذشته که فوتبال وضعیتش چطور بود و الان چطور است همه چیز مشخص است و الان تیم ملی برای سریع‌ترین صعودش آماده می‌شود. آدم‌ها زود فراموش می‌کنند اما فوتبال ایران چند ماه پیش با یک مساوی در بحرین از حضور در جام جهانی کنار می‌رفت ولی امروز فوتبال ایران سرافراز و سربلند است. ما شکرگزار خداوند هستیم و امیدواریم گذشته چراغ راه آینده باشد. مطمئنیم در این مسیر صادقانه ای که همه کنار هم هستیم روزهای بهتری در انتظار ایران است.


منبع خبر : فدراسیون فوتبال
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.