اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
78439
1400/09/06 13:39

چمران: برخی مسائل پایتخت سیاسی شده است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مسائلی چون آب و هوا، ترافیک، بافت فرسوده و مشکلات مربوط به فضای سبز با بحث‌های سیاسی در هم آمیخته که منجر به از بین‌رفتن ریه‌های شهر می شود.

مهدی چمران صبح امروز در نشست هم اندیشی کارگروه‌های تخصصی کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: باید یک ریل گذاری انجام شود تا قطار امور شهر روی آن حرکت کند. اگر طی ۱۰ سال گذشته تهران دوران کم نظیری را طی کرده، ناشی از برنامه خوب شورای شهر و توجه شهرداری به آن برنامه بوده است.

رئیس شورای شهر عنوان کرد: برنامه‌ریزی هایی که در کمیسیون‌های شورای شهر انجام می‌شود، باید مبنا باشد و بسیار مهم است.

چمران ادامه داد: امیدوارم با برنامه‌ریزی، مشکلات شهر از جمله مشکلات محیط زیست که حرف اول را می‌زدند را حل کنیم. آب و هوا، ترافیک، بافت فرسوده و مشکلات مربوط به فضای سبز با بحث‌های سیاسی در هم آمیخته که منجر به از بین‌رفتن ریه‌های شهر می‌شود و اینها همه از مشکلات شهر است.

وی بیان کرد: تهران یک باغ شهر بود که امروز تبدیل به شهرخانه‌سازی ها شده و آلودگی هوای آن بر همه مسائل ازجمله سلامتی شهروندان، هوش کودکان و ووو تاثیر می‌گذارد.

وی اظهار داشت: متاسفانه کسانی که باید درختان را نگهداری کنند، آنها را از بین می‌برند. ما در دوره مدیریتی خود از سرانه ۸.۵ متر فضای سبز به ازای هر شهروند، به ۱۶.۵ متر رسیدیم و در دوره گذشته نیز قدری به این فضا اضافه شد و همه تلاش ما افزایش فضای سبز شهر است.

رئیس شورای شهر تاکید کرد: البته تمام مسائل شهر ازجمله سلامت و آرامش شهر بسیار اهمیت دارند و باید مورد توجه قرار گیرند.

چمران تصریح کرد: شهرداری حدود ده‌ها هزار میلیارد تومان بدهی دارد که هر روز در حال افزایش است. از سوی دیگر خریدهای شهرداری و کارهای نیمه‌کاره نیز نیازمند بودجه است.


منبع خبر : مهر
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.