اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
78504
1400/09/07 11:48

کنایه یک نماینده مجلس به ظریف

عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: شرط حضور ایران در برجام برداشته شدن تحریم هاست و گرنه صرفا مذاکره برای مذاکره،پشت میز قهوه خوردن، همدیگر را بغل کردن و لبخند زدن را قبلا انجام داده اند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی اظهار کرد: اگر نتیجه مذاکرات در برجام رفع تحریم‌ها باشد پذیرفتنی است اما اگر مذاکرات صرف وقت و صرفاً مذاکره برای مذاکره، پشت میز قهوه خوردن، همدیگر را بغل کردن و عکس انداختن باشد قبلاً این کارها را انجام داده‌اند و خوب هم لبخند زدند، دیگر کافی است.

وی افزود: سیاست قطعی ما حذف تحریم‌ها در برجام است و نباید مباحثی غیر از مباحث قبلی در برجام گفته شود مسائل منطقه‌ای و نظامی ربطی به آمریکا ندارد. هیچ کشور قدرتمندی در خصوص توان نظامی خود معامله نخواهد کرد.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: برد موشکی، نوع موشکی و توان دفاعی ما قابل مذاکره نیست و اینها خط قرمز ما هستند و می‌دانیم اگر یک قدم کوتاه بیاییم بحث پهباد مطرح می‌شود. ضمناً شرایط دفاعی کشور در زمان حمله صدام را هم فراموش نمی‌کنیم؛ اگر مورد حمله کشورهای مینیاتوری منطقه قرار بگیریم چه جوابی باید به مردم بدهیم.

حجت الاسلام سلیمی گفت: یک کشور قدرتمند در هیچ شرایطی اجازه دخالت در امور داخلی اش را نخواهد داد. امثال آمریکا بدانند دوره قلدری، زورگویی و دیکته یک طرفه تمام شده و ایران زیر بار هیچ گونه فشاری نخواهد رفت. جمهوری اسلامی این پیام را به صراحت به آمریکایی‌ها می‌دهد که دوران دیکته یک طرفه و زورگویی تمام شده و باید به نظرات جمهوری اسلامی احترام بگذارند و پایبند به تمام تعهدات خود به طور کامل باشند.


منبع خبر : مهر
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.