اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
78573
1400/09/08 11:11

عجله‌ای برای اصلاح ارز 4200 تومانی نداریم

نماینده ارومیه در مجلس گفت که باید با تزریق یک بودجه ویژه برای واردات کالاهای اساسی، قیمت‌ها را تثبیت و سپس در یک برنامه میان‌مدت به سمت اصلاح ارز 4200 تومانی برویم.

حجت‌الاسلام سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه با اشاره به احتمال اصلاح ارز 4200 تومانی از واردات کالاهای اساسی اظهار داشت: عدم رأی نمایندگان به دو فوریت و یک فوریت اصلاح ارز 4200 تومانی به دلیل نگرانی آنها از تزریق بیشتر نقدینگی به اقتصاد بود، لذا اصلاح ارز 4200 تومانی و عدم دقت و برنامه‌ریزی در این باره می‌تواند آثار و تبعات خاص خود را در پی داشته باشد.

وی افزود: باید مجلس و دولت در یک کار اورژانسی و با تزریق بودجه ویژه برای واردات کالاهای اساسی، قیمت‌ها را ثابت و ارزان کنند تا مردم بتوانند خرید خود را انجام دهند و در یک برنامه میان مدت و آهسته آهسته به سمت اصلاح ارز 4200 تومانی برویم.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه به دلیل شرایط اقتصادی تعداد دهک‌های پایین جامعه در حال افزایش است و آنها گرفتار معیشت خود هستند.

ذاکر خاطرنشان کرد: باید دولت و مجلس با نظرات کارشناسی و تخصصی به سمت اصلاح آرام ارز 4200 تومانی بروند و هیچ عجله‌ای برای این کار نداشته باشند.

وی اظهار داشت: نگرانی از اصلاح ارز 4200 تومانی و افزایش تورم در شرایطی است که پول در دست مردم باشد نه اینکه مردم در شرایط فعلی درگیر تهیه مرغ، تخم‌مرغ، نان و برنج خود باشند و عده‌ای از خانواده‌ها امکان فرستادن فرزندان خود به دانشگاه و تهیه تلفن همراه هوشمند برای آموزش مجازی را نداشته باشند. لذا همه مسئولان باید با مسئولیت‌پذیری لازم دغدغه سفره مردم را داشته باشند.


منبع خبر : فارس
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.