اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
78738
1400/09/10 13:44

یک شوک اقتصادی دیگر در راه است؟

حرف‌های رئیس مجلس درباره تصمیم‌های شجاعانه و سخت از سوی سران سه‌قوه، بوی تغییرات اقتصادی شوک‌آمیزی می‌دهد.

محمدباقر قالیباف صبح امروز در نشست دولت - مجلس، می‌گوید مهم‌ترین نهاد تصمیم‌گیری برای اداره کشور، جلسه هفتگی سران سه‌قوه است و اضافه می‌کند: «ما باید تصمیم‌های سخت و شجاعانه بگیریم. مردم برای هر تصمیم عاقلانه و انقلابی ما، اگر مطمئن باشند در طراحی و اجرا درست باشد، هزینه می‌دهند...»

حرف‌های رئیس مجلس درباره تصمیم‌های شجاعانه و سخت از سوی سران سه‌قوه، بوی تغییرات اقتصادی شوک‌آمیزی می‌دهد که دست‌کم یکی‌از آن‌ها در آبان ۹۸، با گران‌کردن یک‌شبه بنزین بدون اطلاع و نظرخواهی از مردم، به یک بحران بدل شد- آیا رئیسی، اژه‌ای و قالیباف، به دنبال شوک تازه‌ای هستند؟

بنابر قانون اساسی مهم‌ترین رکن تصمیم‌گیری برای اداره کشور، رای مردم است که یا از طریق نمایندگان‌شان در مجلس یا با همه‌پرسی در تصمیم‌گیری کشور تاثیر می‌گذارند.

روشن نیست بنابر چه اصل و تفسیری از قانون اساسی کشور، رئیس‌ مجلس مملکت که باید مدافع حق رای مردم و قوه قانون‌گذاری کشور باشد، به اجلاس سران سه‌قوه، صفت «مهم‌ترین رکن تصمیم‌گیری کشور» را می‌دهد.


منبع خبر : روزآروز
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.