اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
79012
1400/09/15 09:37

روز دانشجو بدون اصلاح‌طلبان

دانشگاه‌ها در‌حالی کماکان به‌صورت آنلاین و مجازی برگزار می‌شوند که بعد از یک‌سال روز دانشجو دوباره میزبان سیاسیون اصولگراست.

حضور کم‌رمق برخی چهره‌های اصلاح‌طلب تا سال گذشته هم در دانشگاه‌ها دیده می‌شد، امسال اما هنوز خبری از حضور چهره‌های اصلاح‌طلب در دانشگاه‌ها نیست. عمده برنامه‌ها هم از سوی واحد بسیج دانشجویی ترتیب داده شده و از برنامه‌های انجمن‌های دیگر خبری نیست.

واحد اطلاع‌رسانی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف اعلام کرده آیین بزرگداشت روز دانشجو با عنوان «صریح، شفاف، دانشجویی» با حضور حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، ریاست‌جمهوری اسلامی، در دانشگاه شریف برگزار می‌شود. رئیسی سال 98 نیز که رئیس قوه قضائیه بود، 16 آذر به دانشگاه تهران رفته بود؛ جایگاهی که معمولا مرسوم بوده از سوی رئیس‌جمهوری وقت در این روز مورد استفاده قرار ‌گیرد.

ابراهیم رئیسی، رئیس وقت قوه قضائیه، با بیان اینکه رژیم آمریکا به سبب تبعیض نژادی و ظلم و ستمی که در حق ملت‌ها روا داشته، روز‌به‌روز رسواتر می‌شود، روز دانشجوی سال پیش ‌گفت: «در چنین شرایطی، هر نوع ذوق‌زدگی برای مذاکره با آمریکا و نشست با آنها برای انجام گفت‌وگو و بزک‌کردن چهره این رژیم به‌عنوان آمریکای خوب و بد، امری نادرست و خطا‌ست».

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی نیز خبر داده محمدباقر قالیباف به مناسبت روز دانشجو به این دانشگاه می‌رود و مراسم به‌صورت زنده از طریق فضای مجازی پخش خواهد شد. گفته شده علیرضا زاکانی، شهردار تهران نیز به دعوت بسیج دانشجویی با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه تربیت‌مدرس، به سؤالات دانشجویان پاسخ می‌دهد. بسیج دانشگاه تهران با زاکانی دچار تعارض شده و طبیعی است که به‌جای او ترجیح دهد از شهردار سابق دعوت کند.

معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا(س) هم روز دانشجو را با سخنرانی هاجر چنارانی، نماینده اصولگرای مجلس برگزار می‌کند و به علت محدودیت‌های کرونایی، مراسم با ثبت‌نام قبلی و ظرفیت محدود برگزار می‌شود.

بسیج دانشجویی دانشگاه علامه‌طباطبایی هم نشستی را با حضور انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده در حوزه زنان برگزار خواهد کرد. ‌سال گذشته روز دانشجو به‌صورت آنلاین و نیمه‌مجازی، اما همراه با جولان نامزدهای انتخاباتی 1400 بود. سعید جلیلی، علیرضا زاکانی و عزت‌الله ضرغامی سه کاندیدای بالقوه اصولگرایان برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰، به مناسبت روز دانشجو سال گذشته به دانشگاه‌ها رفتند.‌

سال گذشته برخی رسانه‌ها نوشتند روز دانشجو بیشتر به‌ نام دانشجویان بود‌ و به کام اصولگرایان، منتقدان و مخالفان دولت. سعید جلیلی که به دانشگاه تهران رفته بود، با انتقاد از ایجاد دوگانگی در کشور گفته بود: «‌می‌گویند مذاکره خوب است یا تقابل؟ مثل این است که بگوییم گاز خوب است یا ترمز؟ می‌گویند توافق خوب است یا عدم‌ توافق؟ بعد می‌گویند این دو‌گانه‌ها را به رفراندوم بگذاریم یا می‌گویند هر توافقی بهتر از توافق‌نکردن است».‌ امسال هم در بر همان پاشنه می‌چرخد؛ با این تفاوت که حالا همان منتقدان دولت سال قبل به دانشگاه‌ها می‌روند‌ اما در نقش حامیان دولت فعلی. سال پیش پروتکل‌های بهداشتی کرونا مانع حضور روحانی در جمع دانشجویان شده بود و او در بیانیه‌ای از دانشجویان عذرخواهی کرد.

مدیر‌کل فرهنگی وزارت بهداشت سال پیش با تأکید بر اینکه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌های خاصی در برگزاری انجام مراسم ۱۶ آذر در دانشگاه‌ها وجود دارد و اکثر فعالیت‌ها به‌صورت مجازی انجام خواهد شد، گفته بود: هیچ فرقی بین تشکل‌های سیاسی (چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب) برای انجام برنامه‌های روز دانشجو قائل نباشیم؛ اگرچه در نهایت کفه ترازو به نفع اصولگرایان بود. در تنها مراسم روز دانشجوی سال 99 که با حضور اصلاح‌طلبانی همچون علیرضا علوی‌تبار، فرشاد مؤمنی و علی شکوری‌راد از سوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران برگزار شد، شکوری‌راد با بیان اینکه مجلس یازدهم در تراز جمهوری اسلامی نیست، درباره انتخابات ریاست‌جمهوری1400 گفته بود: ‌میزان مشارکت مردم برای اصل نظام سرمایه است. حالا ‌اصلاح‌طلبان آخرین هشدارهایشان را در آخرین روز دانشجویی که امکان حضور در فضای دانشگاه برایشان هموار بود، دادند و رفتند.


منبع خبر : شرق
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.