اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
79160
1400/09/16 17:37

بـورس بـه دلـار مـی‌رسـد؟

یک کارشناس بازار سهام گفت: بازار سهام از رشد نرخ ارز بازمانده و انتظار داریم با یک تاخیر زمانی و رسیدن به حداقل ارزش معاملات در شاخص کل رشد داشته باشیم.

سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سهام گفت: با بازاری کم‌عمق رو به رو هستیم. حجم معاملات به حدود ۳ هزار میلیارد تومان رسیده است و روند خروج پول توسط حقیقی‌ها ادامه دارد.

وی ادامه داد: سهم‌ها نزدیک به سطوح حمایتی خود هستند. شاخص کل در کانال یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحد کف حمایتی دارد. یکشنبه هفته بعد ارائه لایحه بودجه به مجلس را داریم. بازار در حوزه‌های نرخ سوخت، بهره مالکانه، مالیات شرکت‌های صادراتی و … سوگیری منفی به آن دارد.

وی ادامه داد: از یک طرف افزایش نرخ دلار و از طرفی تقدیم لایحه بودجه به مجلس را داریم. به نظر می‌رسد با رفع ابهامات بودجه، ادامه روند تغییر نرخ دلار و ارائه گزارشات آذرماه شاهد شکل‌گیری یک الگوی مثبت در بازار خواهیم بود.

نصیرزاده اظهار کرد: بازار سهام از رشد نرخ ارز بازمانده و انتظار داریم با یک تاخیر زمانی و رسیدن به حداقل ارزش معاملات در شاخص کل رشد داشته باشیم.

این کارشناس گفت: نسبت شاخص کل به دلار هم به سطوح حمایتی خود رسیده و با توجه به اینکه صنایع هم قیمت مناسبی دارند انتظار می‌رود در دو هفته آینده شاهد شکل‌گیری جریان مثبت در بازار باشیم.

نصیرزاده گفت: جذابیت قیمتی در کنار مولفه‌های تکنیکی می‌تواند به بازار کمک کند تا با کمرنگ شدن ابهاماتی مثل بودجه شاهد شکل‌گیری روند مثبت باشیم. محوریت این رشد می‌تواند صنایع داخلی، ارزی و صادرات‌محور باشد.

وی افزود: رصد حجم معاملات به شدت مهم است. خالص معاملات الان به حداقل ۶ ماهه خود رسیده و اگر در هفته آینده به بالای ۵ هزار میلیارد تومان برسد پالسی برای ورود شاخص کل به بالای ۱٫۴ میلیون واحد است.


منبع خبر : تجارت نیوز
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.