اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
7980
1396/12/26 14:00

پاکستان در نشست هند شرکت نمی‌کند

بالا گرفتن تنش‌ها میان پاکستان و هند منجر شد تا اسلام‌آباد در نشست سازمان تجارت جهانی در دهلی‌نو شرکت نکند.

به گزارش اصلاحات پرس  به نقل از پایگاه خبری نیشن، منابع دیپلماتیک پاکستان می‌گویند هیچ مقامی از طرف پاکستان در نشست تجارت جهانی در دهلی نو شرکت نخواهد کرد.

به گفته این منابع، پیام مذکور به هند منتقل شده است. یک مقام ارشد دولتی هم گفت: وقتی آنها دیپلمات‌های ما را آزار می‌دهند ما نمی‌توانیم وزیر تجارت خودمان را به هند بفرستیم.  

یک مقام پاکستانی دیگر گفت: آنها می‌خواهند به کشتار کشمیری‌ها، آزار دیپلمات‌ها، دسیسه‌چینی علیه پاکستان ادامه دهند و بعد از آن ما را به نشست دعوت می‌کنند. هند نشان داده است که در راستای منافع خودش حرکت می‌کند. پیش از آنکه آنها بخواهند ما را برای نشست در دهلی نو دعوت کنند، باید سیاستشان را تغییر دهند.

هند ماه گذشته وزیر تجارت پاکستان را برای شرکت در نشست وزارتی سازمان تجارت جهانی در ۱۹ و ۲۰ مارس دعوت کرد. پاکستان در ابتدا این دعوت را پذیرفت اما پس از برخورد پیش آمده برای خودروی معاون کمیسیونر عالی پاکستان که حامل فرزندان او بود، اسلام‌آباد مراتب اعتراضش را اعلام کرد.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه پاکستان، خودروی مذکور برای ۴۰ دقیقه متوقف شد.

او افزود: قلدری عامدانه تنها به یک حادثه ختم نشده و چندین بار تکرار شده و تصاویر آن هم ارائه شده است. تاکنون چنین حادثه‌ای برای دیپلمات‌های هندی در پاکستان به وجود نیامده است.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.