اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
80464
1400/10/07 08:27

دفاع کیهان از صادرات محصولات کشاورزی مسموم

روزنامه کیهان نوشت: طیف مدعی اصلاح‌طلبی از کارنامه4 ماهه پربار و قابل دفاع دولت رئیسی به دست و پا افتاده و طی روزهای اخیر دست به اقدامی بسیار زشت در جهت تخریب روابط شکل گرفته با همسایگان زده‌اند.

کیهان نوشت: طیف مدعی اصلاح‌طلبی که مدیریت و سیاست‌ورزی‌شان با شعار مذاکره و ادعای تعامل با غرب و رونق اقتصادی طی 8 سال گذشته نتیجه‌ای جز خسارت سنگین به اقتصاد کشور و معیشت مردم به علاوه بازگشت تحریم‌ها و تحمیل هشتصد تحریم جدید دیگر نبوده است، از کارنامه4 ماهه پربار و قابل دفاع دولت رئیسی به دست و پا افتاده و طی روزهای اخیر دست به اقدامی بسیار زشت در جهت تخریب روابط شکل گرفته با همسایگان زده‌اند.

جریان اصلاح‌طلب و رسانه‌های منتسب به این طیف که برای هجمه به دولت رئیسی و تخطئه اقدامات وی، به شدت بی‌قرارند اخیرا خط خبری را در دستور کار خود قرار داده‌اند که به برگشت خوردن محصولات کشاورزی صادراتی کشورمان‌ اشاره دارد. این خط خبری بلافاصله توسط رسانه‌های بیگانه هم دنبال شده و در شبکه‌های اجتماعی برجسته می‌شود.

از آغاز این هفته هم موضوع برگشت خوردن سیب زمینی صادراتی ایران از ‌ترکمنستان از سوی این رسانه‌ها مطرح شد که از سوی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکمنستان از بن و ریشه تکذیب شد. 
نکته قابل تأمل درباره این خط خبری تخریبی آن است که  اغلب این اخبار از مصاحبه با افراد غیرمسئول که تخصصی ندارند و به‌نظر می‌رسد تنها شنیده‌های خود را نقل می‌کنند منتشر می‌شود. رئیس اتحادیه بارفروشان مشهد که خبر اشتباه برگشت خوردن سیب‌زمینی از ‌ترکمنستان را نقل کرده بود و یا عضو هیئت‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد که درباره معامله غیرمستقیم ایران با سوریه از طریق‌ ترکیه سخن گفته بود و یا دبیر انجمن لوازم خانگی که درباره ممنوعیت صادرات خودرو به سوریه سخن گفته بود، تنها چند نمونه از این موارد است. افراد مذکور تنها عضو اتحادیه و انجمن هستند و بدون شک اطلاع کاملی از آخرین وضعیت تجارت ایران با کشور موردنظر ندارند.

همچنین سخنان غیرتخصصی و غیردقیق هم نمونه دیگری از فعالیت این جریان است. مثلا در ماجرای ممنوعیت صادرات فلفل دلمه‌ای به روسیه یا برگشتن خوردن سیب‌زمینی‌های صادراتی مقصر سموم چینی شناخته‌شده، در حالی که باقی ‌ماندن مقادیر غیرمجاز سم در برخی کالاها اصلا ربطی به کشور سازنده سم ندارد و به قول رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین حتی اگر سم آمریکایی هم به محصولات زده شود، فرقی در صورت مسئله ایجاد نمی‌شود.

 رویه برگشت خوردن محصولات چیز جدیدی نیست و در همه جای دنیا اتفاق افتاده و احتمالا بعد از این هم اتفاق خواهد افتاد. ولی این جریان رسانه‌ای تلاش می‌کند که این ماجرا را مختص کالای ایرانی نشان دهد. مثلا در ماجرای فلفل دلمه‌ای ایران که توسط طرف روسی پذیرفته نشده بود، محصولات مصر و ‌ترکیه هم همین وضعیت را داشتند ولی اصلا به آنها اشاره هم نشد. گفتنی است در سال‌های گذشته نیز چنین اتفاقی برای کالای ایرانی رخ می‌داد، ولی اینقدر آب و تاب داده نمی‌شد!


منبع خبر : کیهان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.