اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
81065
1400/10/15 17:10

مجلس را تعطیل کنید به صرفه‌تر نیست؟

نماینده قم در مجلس گفته که «هر یک دقیقه وقت مجلس بیش از صد میلیون تومان هزینه دارد». این سخنان آقای نماینده باعث واکنش‌های زیادی شده است. به طوری که برخی کاربران فضای مجازی نوشته‌اند:«آیا این هزینه مجلس را وارد اقتصاد کنیم، به صرفه‌تر نیست؟»

اصلاحات‌پرس-محمدصابر حسنلو؛ حواشی و جنجال‌های مجلس یازدهم هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود. از شروع پرقدرت با دناپلاس‌های معروف گرفته تا سیلی زدن به صورت سرباز و اظهارات و عربده‌کشی‌‌های عجیب و غریب در مجلس که تاکنون دوبار هم اخطار حکومتی در کارنامه خود ثبت کرده است.

در جدیدترین حاشیه امروز نماینده قم در مجلس اظهارات جالبی از میزان هزینه مجلس بیان کرده است. اظهاراتی که نشان می‌دهد سروصدا و سخنان بعضا کم‌ اهمیت برخی نمایندگان پشت تریبون مجلس آن‌چنان هم برای کشور ارزان تمام نمی‌شود.

مجتبی ذوالنوری، عضو کمیسیون امنیت ملی گفته:«هر یک دقیقه وقت مجلس بیش از صد میلیون تومان هزینه معمولی دارد که اگر ابنیه و امکانات و سود سرمایه را حساب کنیم، خیلی بیش از این خواهد بود و تریبون ما برای مردم خرج دارد.»

این سخنان به سرعت در فضای مجازی منتشر شد و واکنش‌های زیادی را در پی داشت. یک کاربر نوشته: «بخدا اگر مجلس را تعطیل کنیم و این هزینه را وارد چرخه اقتصادی مملکت کنیم، به صرفه‌تر است.» کاربری دیگر نیز نوشته که «با هزینه مجلس می‌شود میلیون‌ها جوان بیکار را مشغول به کار کرد.»

مجتبی+ذوالنوری+نماینده+مجلس

شاید در ظاهر قضیه کمی طنز و شوخی باشد اما اگر ادعای ذوالنوری واقعیت داشته باشد، با هزینه چند روز مجلس می‌توان میلیون‌ها شغل ایجاد کرد. یا وضعیت زندگی چندین هزار ایرانی را تغییر داد. آن هم این مجلسی که شاید با ذره‌بین هم نتوان اقدام یا عملکردی مثبت و در جهت حقوق مردم در آن یافت.

محمد مهاجری، فعال رسانه‌ای اصولگرا در این رابطه نوشته: «آقای ذوالنور گفته:هر دقیقه وقت مجلس ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.خب اگر مجلس هر روز ۲۴۰ دقیقه و در ماه ۱۵ جلسه داشته، در ۴ سال می‌شود ۱۷ تریلیون و ۲۸۰ میلیارد تومان!»

مهاجری در ادامه با اشاره به سخنان وزیرکار مبنی بر اینکه با 1میلیون تومان هم میتوان شغل ایجاد کرد، نوشته: «یعنی اگر ۲۹۰ نماینده بی‌شغل شوند، ۱۷ میلیون نفر شاغل می‌شوند.»

مریم شکرانی، روزنامه‌نگار اقتصادی نیز در واکنش به این اظهارات ذوالنوری نوشته:«دقیقه‌ای ۱۰۰ میلیون تومان از جیب مردم خرج می‌کنند تا طرح محدودیت اینترنت بدهند و رانت قیر را به عده‌ای تقدیم کنند و برای نگهداری سگ و گربه مجازات بگذارند/ پول کشور اینطور خرج می‌شود»

اگر سخنان این نماینده مجلس درست باشد و حتی هزینه فراتر از اینها نیز باشد، این سوال مطرح می‌شود که بر مبنای اصل اقتصادی هزینه-فایده، این هزینه گزاف در مجلس چه فایده‌ی قابل لمسی در زندگی مردم داشته است؟

آیا چنین هزینه‌هایی برای مجلسی که تا به اکنون نشان داده قدمی برای اصلاح وضعیت معیشتی و اقتصادی مردم برنداشته و در مقابل حتی با ارائه طرح‌هایی برای محدودیت اینترنت و .. موجب ناراحتی مردم نیز شده، الزامی و قابل دفاع است؟


منبع خبر : اصلاحات پرس
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.