اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
81394
1400/10/21 13:30

واکنش‌ها به انتصاب جنجالی؛ علی عسگری هم سهم خود را گرفت!

روز گذشته خبری مبنی بر انتصاب علی عسگری، رئیس پیشین صداوسیما به عنوان مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس منتشر شد. خبری که با توجه به سابقه کاری او بسیار عجیب بود. اما دیری نگذشت که این خبر باعث انتقادات و اعتراضات فراوانی در شبکه‌های اجتماعی شد.

اصلاحات‌پرس؛ محمدصابر حسنلو؛ در میان اخبار روزمره رسانه‌ها دیروز خبری جنجالی و عجیب به چشم خورد. "رئیس پیشین سازمان صداوسیما مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد."

خبری که به سرعت در فضای مجازی بازخورد داشت. اما کمتر کسی بود که از این انتصاب استقبال کرده باشد و اکثر کاربران شبکه‌های اجتماعی اعم از اصلاح طلب و اصولگرا و ... به این انتصاب اعتراض کردند.

علی عسگری که دوران او در صداوسیما انتقادات زیادی را به دنبال داشت، به عنوان مدیرعامل بزرگ ترین شرکت بازار سهام ایران انتخاب شده است. این خبر بیشتر سهامداران بورس را نگران کرده و برخی با هشتگ‌های اعتراضی خواستار لغو حکم او شده‌اند.

برخی دیگر با اشاره به سابقه کاری و مدیریتی علی عسگری این پرسش را مطرح کرده‌اند که چگونه می‌شود کسی با سابقه ریاست صداوسیما مدیرعامل یک شرکت پتروشیمی شود؟ پشت پرده این انتصاب عجیب چیست؟

برخی دیگر با اشاره به روایتی از شهید چمران به این خبر طعنه زده‌اند. شهید چمران گفته: "می‎گویند تقوا از تخصص لازم‎تر است، آن را می‎پذیرم. اما می‎گویم آن کس که تخصص ندارد و کاری را می‎پذیرد، بی‎تقواست."

اما اگر روند انتصابات را در این چند ماه پیگیری کرده باشید، شاید خیلی هم از این حکم جدید تعجب نکنید. به راستی وقتی علیرضا زاکانی با آن سابقه غیرمرتبط شهردار تهران می‌شود و یا کسانی که صرفا داماد یا برادر داماد مسئولین و ... هستند در پست‌ها و جایگاه‌های مهم قرار می‌گیرند، پس چرا باید دیگر از این انتصاب شوکه شد؟

شایسته سالاری و تخصص‌گرایی در انتصابات دو رکن مهمی هستند که این روزها چه در انتصابات دولت و چه در انتصابات دیگر دستگاه‌ها توجهی به آن نمی‌شود.

یاشار سلطانی، فعال رسانه‌ای در این‌باره نوشته: «برخلاف دیگران از اهدای صندلی هولدینگ خلیج فارس بزرگ‌ترین پتروشیمی ایران به علی عسگری تعجب نکردم. انصاف دهید! عسگری که از سال ۹۵ در صدا و سیما رئیسی را تبلیغ می‌کرد، به اندازه رییس کمیته چند رسانه‌ای ستاد رییسی، حق خود را گرفت فقط مردم سر سفره انقلاب نامحرمند.»

علی شریعتی، فعال اقتصادی نیز در واکنش به این خبر نوشته:«پتروشیمی دیگر تخصص نمیخواهد فقط تعهد میخواهد!»

سینا رحیم‌پور، روزنامه‌نگار نیز با طعنه نوشته:«میگن با ورود علی عسگری فروش نفت و کاز و سهامشون به روبیکا و ستاره چند مربع انتقال پیدا کرده»

سیامک قاسمی، دیگر فعال اقتصادی نیز با اشاره به اظهارات وزیر کار درباره تولید شغل و در کنایه به انتصاب علی عسگری نوشته:«فهمیدید با کمتر از یک میلیون تومن هم میشه شغل ایجاد کرد، حتی بدون پول! نفهمیدید؟ حق دارید ، چون آموزش ندیدید. برید به علی عسگری بگید بهتون آموزش بده.»

یاسر عرب نیز در اعتراض به این انتصاب نوشته:«شرط بدیهی برخورداری از عملکرد مطلوب در عملکرد قبلی دیگر پیش کش! چرا رفقای حزب اللهی ما در برابر این انحراف از اصول که همانا تقسیم دورهمی کشوری و تقسیم غنایم است روزه سکوت گرفته‌اند!»

علی+عسگری

محمد سرافراز، رئیس اسبق صداوسیما نیز به انتصاب علی عسگری واکنش نشان داده است. او با کنایه نوشته:«جناب علی عسگری همانطور که رسانه ملی را با کمک خانواده و دو مرجع تصمیم ساز،از فروپاشی نجات داده و مخاطب آنرا به بیش از هشتاد درصد رساند و معضلات کشور را یکجا حل کرد، اکنون در تراستِ خصولتیِ پتروشیمیِ خلیج فارس، مشکل مالی دولت را هم حل خواهد کرد!»

اما وحید اشتری، فعال دانشجویی نگاه متفاتی به این اتفاق داشته است. او با اشاره به حقوق‌های نجومی و نامتعارف نوشته: «برای فهم فاجعه انتصاب علی عسگری به این فکر کنید، حقوق ۸۰۰ میلیونی و خارج شدن ۱۷۰ میلیون دلار پول از کشور که اخیر رسانه‌ای شد صرفا متعلق به یکی از دهها زیر مجموعه هولدینگ خلیج فارس است. برای فساد، بهترین راه، گماردن‌ آدم‌های ظاهر الصلاح در راس است که هر را از بر تشخیص نمی‌دهند.»

اما آش حکم جدید علی عسگری آنقدر شور بوده که حتی اعتراض فعالان و کاربران اصولگرا و انقلابی را نیز به دنبال داشته است. حمید رسایی که از تندروهای قدیم اصولگرا به شمار می‌آید در رابطه با این اتفاق نوشته:«همان کسانی که با لابی پنهان خود، علی‌عسگری را به ریاست صدا و سیما رساندند و تمام تلاش‌شان را کردند تا اشتباه‌ترین رییس سازمان  صداوسیما باز هم ابقا شود، همانها او را به هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس رساندند. و چه می‌کشد سیدعلی...»

سید علی موسوی نیز در این مورد نوشته:«قانون پایستگی مسئولیت بر گرفته از قانون پایستگی انرژی است. برای مثال علی عسگری بعد از ریاست صدا و سیما ناگهان رئیس بزرگ ترین هلدینگ پتروشیمی کشور می‌شود. این یعنی قانون پایستگی مسئولیت.»

علی اکبر رائفی پور، از جنجالی‌ترین شخصیت‌های اصولگرا نیز به این انتصاب اعتراض کرده است. او در واکنش به این خبر نوشته: «واقعا نمی تونم ببینم با یک سری انتصابات عجیب مملکت رو فنا بدن. ربط علی عسگری به پتروشیمی چیه؟ میدونید تو این شرایط و اوضاع با یک اشتباه چه بر سر بورس میاد؟»

واکنش‌ها به این انتصاب زیاد بوده و هرکس به نوعی اعتراض خود را اعلام کرده است. برخی کاربران حتی با درخواست از ابراهیم رئیسی خواستار لغو این حکم شده‌اند.

در دورانی که بورس هر روز با ریزش روبه‌روست، قطعا انتصاب در یکی از بزرگترین شرکت‌های بازار سهام مهم است و لازم است که به تخصص و سابقه مرتبط در این امر توجه شود، موضوعی که شاید چندان برای کسانی که این حکم را صادر کرده‌اند، اهمیت نداشته است.


منبع خبر : اصلاحات پرس
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.