اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
81578
1400/10/25 17:40

«گشت ارشاد» می‌تواند رکورد «دینامیت» را بشکند؟

فیلم «گشت ارشاد 3»، تا کنون 33 میلیارد تومان فروش داشته و «دینامیت» که هفته گذشته رکورد فروش سینمای ایران را زد، به فروش 41 میلیارد تومانی رسیده است. به نظر می‌رسد ساخته سعید سهیلی، توان گرفتن فیلمِ مسعود اطیابی را دارد.

سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۱۸ تا ۲۴ دی)، فروش ۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی را با ۲۷۴ هزار و ۹۰۴ مخاطب تجربه کرد. این رقم نسبت به هفته گذشته، با افزایش ۲ میلیارد تومانی مواجه بود.

«گشت ارشاد» می‌تواند رکورد «دینامیت» را بشکند؟

با مشخص شدن مجموع فروش «دینامیت» به قیمت ۳۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، این فیلم، رکورد فروش سینمای ایران را شکست. «دینامیت» که در اوج بحران کرونا و اوایل تیر اکران خود را آغاز کرد، با ۲۴ هفته نمایش، رکورد فروش فیلم در دوسال اخیر را به نام خود ثبت کرده است. پس از آن نیز «گشت ارشاد ۳» با فروش ۳۱ میلیارد تومانی به دنبال رسیدن به رکورد فیلم «دینامیت» است و در جایگاه سوم نیز «قهرمان» با فروش ۱۱ میلیارد تومانی قرار دارد. 

فروش گیشه فیلم سینمایی «مطرب» ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود، البته نمی‌توان گفت که «دینامیت» رکورد «مطرب» را شکسته یا خیر، چون آن زمان قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان بود اما در حال حاضر ۳۰ هزار تومان است. اگر صرفا بخواهیم فروش گیشه را در نظر بگیریم ساخته مسعود اطیابی توانسته رکورد «مطرب» را بشکند.

اکران «مرد نقره‌ای» و فروش اندک «عطر شیرین، عطر تلخ»

در حال حاضر فیلم سینمایی «عطر شیرین، عطر تلخ» با کارگردانی ناصر محمدی و بازی جمشید مشایخی، که اکران خود را از هشتم دی آغاز کرد است، تا کنون ۱۲ میلیون تومان فروخته است اما «گشت ارشاد ۳» با کارگردانی سعید سهیلی و بازی بهنام بانی ۳۳ میلیارد تومان فروخته است که این نشان می‌دهد مخاطبان «گشت ارشاد»، ۴۰۰ برابر «عطر شیرین، عطر تلخ» است.

فیلم سینمایی «مرد نقره‌ای» با کارگردانی محمدحسین لطیفی و بازی مهدی سلطانی، بهاره کیان افشار، ایرج نوذری، بهنوش بختیاری و نادر سلیمانی سه روز پیش روی پرده سینما رفت و در این مدت زمان هم رقمی معادل ۴۴ میلیون تومان را در در گیشه خود ثبت کرد.

سه فیلمی که همچنان پرفروش گیشه‌اند

طبق آخرین آمار، فیلم سینمایی «گشت ارشاد ۳» در فروش هفتگی، جایگاه دوم گیشه را به دست آورد این فیلم با بازی بهنام بانی، ساعد سهیلی و امیر جعفری، حدود ۲ ماه است که اکران خود را آغاز کرده و در این مدت ۳۳ میلیاردتومان را در گیشه خود ثبت کرده است. فیلم سینمایی «دینامیت» هم که جایگاه اول را دارد، در ۶ ماه گذشته با فروش ۴۱ میلیارد تومانی تنها ۸ میلیارد تومان بیش‌تر از «گشت ارشاد ۳» فروخته و توانسته رکورد فروش را بشکند.

به نظر می‌رسد اگر فیلم سینمایی «گشت ارشاد۳» هم همین میزان روی پرده سینما بماند می‌تواند رکورد فروش «دینامیت» را بشکند.

فروش‌های زیر ده میلیون تومان

فیلم سینمایی «عطر شیرین، عطر تلخ» به کارگردانی ناصر محمدی، که هفده روز پیش اکران شد تا کنون ۶ میلیون و ۴۰۰ هرار تومان فروخته است. فیلم سینمایی «حکم تجدید نظر» به کارگردانی محمدامین کریم‌پور نیز فیلمی است که دو هفته پیش، تنها ۴۵۰ هزار تومان فروخته بود و در هفته‌ای که گذشت اکران آنلاین خود را آغاز کرد. فیلم سینمایی«رمانتیسم عماد و طوبا» به کارگردانی کاوه صباغ‌زاده در هفته گذشته، از بین ۲۱ فیلم، با فروش یک میلیون و دویست هزار تومانی جایگاه نوزدهم را به خود اختصاص داد. فیلم «بندر بند» با کارگردانی منیژه حکمت، نیز تنها یک میلیون تومان فروخت که افزایش بسیار اندکی نسبت به دو هفته قبل داشت. 

فیلم سینمایی «پوست» به کارگردانی برادران ارک نیز نسبت به دو هفته گذشته، ۷ میلیون تومان افزایش فروش را تجربه کرد و از لیست فروش زیر ۱۰ میلیون تومان خارج شد.


منبع خبر : خبرآنلاین
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.