اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
81934
1400/11/04 09:48

نیکزاد: ‎شافعی گنده‌تر از دهانش حرف زده است!

اظهارات اخیر شافعی رییس اتاق بازرگانی ایران مبنی بر اینکه نمایندگان فعلی عمق اقتصادی ندارند و منتظر شارژ از سوی اتاق بازرگانی هستند یا بعضا سابقه قابل‌توجهی ندارند، خوشایند مجلسی‌ها نبوده است.

برای همین هم شاهدیم که واکنش‌های تندی نشان می‌دهند. مثلا محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس با انتقاد از اظهارنظر او، خواهان انجام تحقیق و تفحص از درآمد و هزینه‌های این اتاق شده است. او در جلسه دیروز مجلس و در تذکری در واکنش نسبت به اظهارات رییس اتاق بازرگانی ایران درباره مجلس یازدهم گفت: طرح تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح است. بیش از ۴۰ نفر این تقاضا را امضا کرده‌اند اما همچنان به صحن نیامده است. نماینده مردم اراک ، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر تحقیق و تفحص انجام می‌شد و موضوع اتاق بازرگانی، درآمد و هزینه‌های آن مورد بررسی قرار می‌گرفت، شاید امروز شاهد چنین گفتمانی از سوی اتاق بازرگانی نبودیم.

علی نیکزاد نایب‌رییس مجلس نیز گفت: آقای شافعی حرف گنده‌تر از دهانش زده و شان مجلس و نمایندگان مشخص است و ایشان در قد و قواره‌ای نیست که بگوید از مجلس پشتیبانی می‌کند.
گویا ابراز تاسف رییس پارلمان بخش خصوصی از بی‌اخلاقی صورت گرفته در مورد اظهارات اخیرش در رابطه با نمایندگان مجلس هیچ تاثیری در آرام کردن آنها نداشته به طوری که همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، برخی نمایندگان خواهان تسریع در انجام تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی ایران شده‌اند و معتقدند اگر درآمد و هزینه‌های اتاق ایران مورد بررسی قرار می‌گرفت، شاید امروز شاهد چنین گفتمانی از سوی اتاق بازرگانی نبودیم. موضوع تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی ایران اخیرا در مجلس رای آورده است و به نظر می‌رسد که از این پس با جدیت نمایندگان مجلس دنبال خواهد شد.

در کلیپی که به تازگی از اظهارات غلامحسین شافعی در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها پخش شد، وی اعلام کرده بود: عمق نمایندگان مجلس در مسائل اقتصادی خیلی کم است به طوری که آدم از اینکه این افراد می‌خواهند کشور را اداره کنند، درمانده می‌شود. دولت هم خیلی دست‌کمی از این نمایندگان ندارد.

شافعی همچنین گفت: بعضی از نمایندگان مجلس خیلی جالبند؛ نماینده شهر من بالاترین پستی که داشته محافظ آقای صالحی رییس سابق سازمان انرژی اتمی بوده است. از این قبیل نماینده‌ها در این مجلس کم نیستند. این نمایندگان خیلی افراد خالی هستند و نیازمند این هستند که چیزی پای تریبون بگویند. به ما ( اعضای اتاق بازرگانی) نیاز دارند تا شارژشان کنیم.

اگرچه بخشی از اظهارات رییس پارلمان بخش خصوصی در مورد عدم تخصص و آگاهی کم برخی نمایندگان مجلس و دولتمردان در ارتباط با موضوعات اقتصادی و مهم جامعه درست به نظر می‌رسد اما شواهد نشان می‌دهد که تبعات انتشار این کلیپ، به طور حتم دامن فعالان اتاق بازرگانی ایران را خواهد گرفت.

حرفی که او زده گنده‌تر از دهانش است
در همین راستا نایب‌رییس مجلس در واکنش به اظهارات اخیر رییس اتاق بازرگانی گفت: آقای شافعی در قد وقواره‌ای نیست که بگوید ما از مجلس پشتیبانی می‌کنیم؛ حرفی که او زده، گنده‌تر از دهانش است.علی نیکزاد در پاسخ به تذکر زنگنه نماینده تربت‌حیدریه درباره اینکه چرا هیات‌رییسه واکنشی به اظهارات اخیر رییس اتاق بازرگانی نداشته است، گفت: مجلس عکس‌العمل نشان داد؛ شأن مجلس، نماینده و رییس اتاق بازرگانی مشخص است.

وی افزود: آقای شافعی در قد و قواره‌ای نیست که بگوید از مجلس پشتیبانی می‌کند. آقای شافعی حرفی زده که گنده‌تر از دهانش است. نایب‌رییس مجلس ادامه داد: صحبت‌های آقای شافعی در زمان تعطیلات مجلس بود. همان زمان ما عکس‌العمل نشان دادیم و این اظهارات تکذیب شد. دیدگاه مجلس و کمیسیون‌های اقتصادی درباره بخش خصوصی آشکار است.

وی گفت: اتاق بازرگانی این اظهارات را تکذیب کرده است، البته من باور ندارم که آقای شافعی چنین حرفی زده که اگر هم گفته، باید بداند شأن او و شأن مجلس و نمایندگان مشخص است.
محسن زنگنه نماینده تربیت حیدریه در تذکر خود گفت: اخیرا رییس اتاق بازرگانی اظهاراتی را درباره نمایندگان مجلس بیان کرده که منتظر بودیم هیات‌رییسه در برابر این اظهارات واکنش نشان دهد. وی گفت مجلس یازدهم از زمان شروع به کارش بخش عمده‌ای از مصوبات خود را در حوزه بخش خصوصی، تولید و بازرگانی قرار داده و در تمامی جلسات کمیسیون‌های تخصصی، نمایندگانی از اتاق بازرگانی حضور داشتند و ما در جلسات مکرری میزبان آقای شافعی بودیم.این نماینده مجلس گفت: آقای شافعی کسی است که بعد از ۲۰ سال صدارت بر اتاق بازرگانی باید پاسخگو باشد که چقدر به تولید و تجارت و بازرگانی و بخش خصوصی توجه کرده نه اینکه به نمایندگان مردم هجمه وارد کند؛ حداقل به نماینده شهر خودش اسائه ادب نمی‌کرد.

نماینده مردم اراک در مجلس نیز در این راستا با انتقاد از اظهارنظر رییس اتاق بازرگانی ایران در خصوص نمایندگان مجلس، خواهان انجام تحقیق و تفحص از درآمد و هزینه‌های این اتاق شد.
محمدحسن آصفری در نشست علنی دیروز مجلس در تذکری در واکنش نسبت به اظهارات رییس اتاق بازرگانی ایران درباره مجلس یازدهم گفت: طرح تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح است؛ بیش از ۴۰ نفر این تقاضا را امضا کرده‌اند اما همچنان به صحن نیامده است.

نماینده مردم اراک و کمیجان و خنداب در مجلس تاکید کرد: اگر تحقیق و تفحص انجام می‌شد و موضوع اتاق بازرگانی، درآمد و هزینه‌های آن مورد بررسی قرار می‌گرفت، شاید امروز شاهد چنین گفتمانی از سوی اتاق بازرگانی نبودیم.

این در حالی است که غلامحسین شافعی به تازگی با ابراز تأسف از بی‌اخلاقی صورت گرفته و تسری مسائل داخلی اتاق به جامعه، با ادای احترام به نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تعامل و همکاری سازنده اتاق ایران با قوه محترم مقننه همواره ادامه خواهد داشت و اقدامات نسنجیده و تفرقه‌افکنانه خللی بر آن وارد نخواهد کرد.


منبع خبر : جهان صنعت
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.