اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
81949
1400/11/04 11:48

خانه‌تان را به شعبه بانک تبدیل نکنید

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با هشدار به شهروندان از آنان خواست که با نگهداری بیش از حد طلا و ارز منازل خود را تبدیل به شعبه بانک نکنند.

سردار علیرضا لطفی، درباره وضعیت سرقت از منازل در پایتخت اظهارکرد:‌ در سال‌های اخیر روند سرقت از منازل از سرقت لوازم صوتی و تصویری و ... به سمت سرقت طلا و ارز نظایر آن تغییر کرده است و در واقع الان دیگر سارقان منازل برخلاف گذشته که اقدام به سرقت فرش و لوازم صوتی و تصویری و ... می‌کردند، دیگر به سراغ این اقلام نرفته و صرفا به دنبال طلا و ارز و ... هستند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره اینکه آیا سرقت از منازل در تهران افزایش پیدا کرده است یا خیر؟ نیز گفت: اینطور نمی‌توان گفت، اما می‌توان گفت که گرایش به سمت و سوی سرقت طلا و ارز از منازل است. 

وی درباره راهکار جلوگیری از این سرقت‌ها نیز اظهارکرد:‌ لازم است مردم از نگهداری بیش از حد طلا و سکه و ارز در منازل خود خودداری کنند و آن را به صندوق امانات بانک‌ها تحویل دهند.

لطفی درباره اینکه بانک‌ها همکاری خوبی در زمینه تامین صندوق امانات ندارند، خاطرنشان کرد:‌ این موضوع را نیز ما به بانک‌ها منتقل کردیم. مدتی قبل جلسه‌ای با حضور استاندار داشتیم که در آنجا به نمایندگان بانک‌ها تاکید کردیم که باید صندوق امانات راگسترس دهند و دسترسی مردم به آن را نیز سهل کنند تا میزان استفاده مردم نیز افزایش بیابد. 

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود:‌ به شهروندان نیز توصیه می‌کنم که این موضوع را جدی بگیرند، مردم خودشان نباید خانه را تبدیل به بانک کنند و طلا و ارز و سکه را در خانه‌شان جمع و نگهداری کنند.

وی همچنین در مورد جعل اسناد نیز به ایسنا گفت:‌روند جعل اسناد افزایشی نداشته است، اما همچنان در مواردی از اسناد مجعول استفاده می‌شود. در این خصوص نیز زیرساخت‌های خوبی ایجاد شده که امیدوارم به زودی با استفاده از ظرفیت‌های ایجاد شده، این مساله نیز حل شود.


منبع خبر : ایسنا
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.