سرویس‌های خبری

خبر

شناسه خبر :

۸۲۲۰

تاریخ انتشار :

۱۳۹۷/۰۱/۰۳ ۱۲:۴۵

علیرضا محجوب : تمایل به فساد در ادارات بالا رفته است/ افزایش فساد ربطی به انقلابی و غیرانقلابی بودن نداردیک نماینده مجلس می‌گوید: با نگاهی به ادارات شاهد هستیم که مسائل حاشیه‌ای و تمایل به فساد بالا رفته است. اصلاً در اینجا بحث انقلابی بودن افراد مطرح نیست. در کشورهایی که فساد اتفاق می‌افتد ارتباطی با انقلاب و ضدانقلاب ندارد.

علیرضا محجوب نماینده تهران و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین در پاسخ به سوالی پیرامون اظهارات اخیر احمد جنتی مبنی بر حضور افراد غیرانقلابی در دستگاه‌های دولتی، اظهارداشت: در نظام اداری کشور بر اساس ضوابط و قوانینی که ما تصویب کردیم افراد انتخاب شدند. اما قطعاً با بخشی از این عقاید موافقم که در نحوه گزینش و انتخاب افراد، موفق نبوده‌ایم و این موضوع هم به قوانینی برمی‌گردد که در مجلس مصوب کردیم.

وی ادامه داد: آزمون نشان داد که رفوزه شده‌ایم. چون با نگاهی به ادارات شاهد هستیم که مسائل حاشیه‌ای و تمایل به فساد بالا رفته است. اصلاً در اینجا بحث انقلابی بودن افراد مطرح نیست. در کشورهایی که فساد اتفاق می‌افتد ارتباطی با انقلاب و ضدانقلاب ندارد.

این نماینده مجلس با انتقاد از وجود فساد در ادارات، تأکید کرد: فساد نباید باشد و در ادارات و دستگاه‌های دولتی مذموم است. ممکن است که فساد پنهان باشد و کسی نتواند آن را کشف کند اما حداقل نباید شکل آشکار به خودش بگیرد. دلیل پیدا شدن فساد در ادارات به نظر بنده در نحوه انتخاب و دعوتمان از کارمندان است و این روش‌ها غلط است.

محجوب خاطرنشان کرد: ما باید افراد پاک دست و مطلعی را دعوت به کارکنیم. در این راستا حتی باید در سن استخدام نیز تجدیدنظر کنیم که افراد به بلوغ از کارمندی رسیده باشند که بر اساس سابقه کار او بتوانیم تشخیص دهیم که فرد سالمی است و آن فرد را برگزینیم.

وی افزود: در حال حاضر به‌صورت فله‌ای کارمند را با آزمون انتخاب می‌کنیم این موضوع همان پدیده‌هایی را ایجاد می‌کنند که همه بتوانند کارکرد دستگاه‌ها و ادارات را نقد کنند. از این موضوع یکی به زبان انقلابی نبودن افراد و دیگری به زبان فساد یاد می‌کنند. اما در اصل تفاوتی ندارد چون برخی کارمندان آن‌طور که ما یا مردم می‌خواهیم نیستند. دستگاه اداری و کارمندانش با هر ایده و تفکری باید خدمت گذار مردم باشند اما این‌گونه نیست.

این عضو کمیسیون اجتماعی گفت: مشکل در ادارات و دستگاه‌ها وجود دارد و هرکسی از زبان خودش آن را تفسیر می‌کند. باید این مشکل را در قانون خدمات مدیریت کشوری حل کنیم.

کلید واژگان

تبلیغاتپربازدیدترین ها

تأملی بر یک نامه/سعید حجاریانروایت دست اول از شب تولد دلار ۴۲۰۰ تومانی/ روحانی نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی را تعیین کرد نه جهانگیری!دفاع عجیب کمیسیون تحقیق مجلس از تاجگردونکرونا باعث شد دولت ناچار به پناه بردن به بورس شود/ نهادها در برابر تغییر مقاومت می‌کننداکران فیلم‌های خارجی؛ فرمولی تازه برای نجات سینمای ایران!؟کمیسیونی کاملا فرهنگی بدون کتاب و فیلم!رسانه بلژیکی: کاوه رضایی با "کلوب بروژ" به پایان خط رسیده استسیف: برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد/«تقریبا هیچ» حرف دلم بودفرمانده ستاد مدیریت کرونا در تهران اعلام کرد: پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای تهرانچه نوع ماسکی ما را در برابر کرونا محافظت می‌کند؟
آخرین اخبار

وزیر بهداشت: ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شودفوت ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ در کشور/ مجموع بیماران در کشور به ۲۵۵ هزار نفر رسیدترامپ: در انتخابات پیروز می‌شوم/من مجوز حمله سایبری به روسیه در سال ۲۰۱۸ را صادر کردمسخنگوی شورای نگهبان: نظر مجلس درباره رد یا تایید اعتبارنامه ها برای ما محترم استرییس اتاق فکر کرونای تهران: موج دوم کرونا در پاییز می‌آید و ممکن است بسیار کشنده‌تر باشدرونمایی از کیفی اعجاب انگیز در اولین جلسه دادگاه برخی از مدیران سابق بانک مرکزیترابیان: در قرارداد ویلموتس جملاتی هست که به نفع اوستکارگزاری بورس بیمه ایران در خرداد ۹۹ به جمع ۸ کارگزار برتر بورسی راه یافتپوران درخشنده: چطور به یک بازیگر برای یک ماه یک میلیارد دستمزد می‌دهند؟ضبط برنامه «عصر جدید» متوقف شددایی: تا وقتی آقازاده‌ها تصمیم‌گیرنده هستند بازگشت من به فوتبال ممکن نیست!چگونه تست‌ کرونای بازیکنان استقلال که مثبت اعلام شده بود، منفی شد؟افزایش نرخ سود بانکی تا سقف ۲۰ درصدمینو محرز: بیماری طاعون خیارکی وارد کشور نشده استهمه چیز درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعیزنگنه: تسلیم تحریم ها نمی شویم/توجه به میدان های نفتی مشترک یک ضرورت است«بتمن» سریال می‌شود/ زندگی در دنیای گاتهامکیانوش اسلامی: دستمزدبازیگران مثل قیمت مسکن بالا می‌روداصلاحات به اصل خود بازگردد مردم حمایت می کنند/تندرویهای اصولگرایان اوضاع را نابهنجار خواهدکردکرونا هراسی همانند عادی سازی کرونا خطرناک است/تعطیلی کامل فعالیت‌های اقتصادی غیر ممکن است


درباره ما

اصلاحات پرس رسانه ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه ای مشغول است.

با ما در تماس باشید
ما را در شبـکه های اجتماعی دنبال کنید

Instagram Twitter Telegram rss

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است
Copyright © 2018 www.EslahaatPress.com, All rights reserved