اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
82446
1400/11/13 12:55

افزایش 61 درصدی بستری‌های کرونا در استان تهران

استاندار تهران از افزایش 61 درصدی بستری‌های ناشی از ابتلا به کرونا نسبت به هفته گذشته در سطح استان تهران خبر داد.

محسن منصوری در نشست خبری امروز چهارشنبه در پاسخ به سوال ایسنا در خصوص آخرین اقدامات استانداری تهران در روند کنترل شیوع گسترده اُمیکرون به ویژه در بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: متأسفانه سویه جدید اُمیکرون در سطح کشور و تهران گسترش قابل توجهی داشته که بخشی از آن ناشی از ساده‌انگاری‌ها است. ساده‌انگاری‌هایی که نسبت به دستورالعمل‌هاو رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام شده است. بر همین اساس روز گذشته در نخستین تصمیم فعلا به مدت یک هفته مدارس ابتدایی استان را به صورت غیرحضوری برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: بی‌تردید اگر پروتکل‌های بهداشتی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت نشود ناچار به اعمال محدودیت‌های جدیدتر و جدی‌تری خواهیم بود.

منصوری تأکید کرد: ظرف روزهای گذشته مراجعین ۷۸ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته داشته و بستری‌ها نیز در سطح استان تهران ۶۱ درصد افزایش پیدا کرده است. بی‌تردید آمار خوبی را شاهد نیستیم و نیازمند مراقبت‌های جدی هستیم.

وی ادامه داد: دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها هنوز تصمیم جدیدی برایشان اتخاذ نشده است. قطعا علاقه‌مند به تعطیلی دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها با توجه به افت تحصیلی دانش‌آموزان نیستیم، لذا همه باید در این زمینه مراقبت‌های لازم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار تهران در ابتدای این نشست خبری با اشاره به ایام‌الله دهه فجر و تبریک این ایام گفت:‌ آنچه در ایام دهه فجر باید تداعی شود اقدامات و ارزش‌آفرینی‌هایی است که توسط دولت‌های مختلف و در مجموع نظام جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است. قطعا به تعبیر امام (ره) حفظ این انقلاب و نظام از اوجب واجبات است.

وی افزود: باید تشکر و قدردانی از همه بزرگوارانی که پیش از من در مجموعه استانداری تهران زحمت کشیده‌اند، ‌داشته باشم به ویژه آقای محسنی پندپی و معاونین ایشان که بخش اعظمی از گزارشاتی که امروز ارائه می‌کنند حاصل تلاش و زحمات این عزیزان در مجموعه استانداری تهران بوده است. عمده زحمات را این دوستان کشیده‌اند و این مسیر را ما ادامه خواهیم داد.

استاندار تهران ادامه داد: ‌با روی کار آمدن دولت سیزدهم و پس از برگزاری انتخابات موجی از امید میان مردم ایجاد شد و مردم مطالبه گره‌گشایی در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی،‌اجتماعی و... را داشته‌اند که قطعا با کار نیروهای انقلابی و جوان باید به این مطالبات مردم پاسخ دهیم. درسی که امام راحل به ما داد درس اعتماد و تکیه به مردم بود. درسی که در آن ساده‌زیستی، مدیریت توأم با اخلاص و عمل و پرهیز از سخن گفتن بدون عمل را مورد تأکید قرار می‌دهد.

منصوری در تشریح پروژه‌هایی که در دهه مبارک فجر در سطح استان تهران افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد،‌گفت:  در این ایام ۱۱۹۴ پروژه با اعتباری معادل ۲۲ هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد. از این پروژه‌ها ۴۷۴ مورد در حوزه اقتصادی، صنعت، معدن و تولید اشتغال است که اعتباری معادل ۱۲ هزار و ۷۶۷ میلیارد تومان را به خود اختصاص داده است و مابقی پروژه ها نیز عمرانی است که در مجموع بهره‌برداری از همه پروژه‌ها در سطح استان تهران ۱۶ هزار و ۵۹۲ اشتغال را ایجاد خواهد کرد که قطعا گام موثری در جهت کاهش نرخ بیکاری در سطح استان تهران خواهد بود.


منبع خبر : ایسنا
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.