اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
83602
1400/11/17 09:10

حرفهای مسئولان در باره موج ششم کرونا تاسف آور است

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:سخنان جدید مسئولین ذی‌ربط درباره مقابله با کرونا در موج ششم، تا این لحظه، تأثرآور است! اما آنچه مربوط به حوزه دین و شریعت می‌شود و اتفاقاً روشن و واضح است و بدین شرح است؛در فقه، بحثهایی که مبتنی بر نظریه کارشناسان است با دید تکریم مورد فتوا قرار می‌گیرند.

امروز کارشناسان مختلفی خطر موج جدید و فراگیر کرونا را گوشزد کرده‌اند که در رسانه‌های مستقل موجود است.
 براساس «فقه اسلام» - و نه فقط شیعه - وجوب حفظ جان در رأس احکام است و وضوح آن بر کسی که اندکی با فقه آشنا باشد پوشیده نیست.
در علم «فقه» از مسائل ضروری و بدیهی است که «دفع ضرر از خود، عقلا و شرعا واجب است، خواه ضرر یقینی و خواه به نحو عقلائی احتمالی باشد.»

چه زیبا استاد مطهری می‌گوید:

«جای شک و تردید نیست که تعلیمات اسلام براساس حفظ و رشد و سلامت جسم است. علت حرمت بسیاری از این امور، مضر بودن آنها به حال بدن است. یکی از مسلّمات فقه، این است که بسیاری از این امور به این دلیل تحریم شده‌اند که برای جسم انسان ضرر دارند. یک اصل کلی هم برای فقهاء مطرح است که هر چیزی که محرز بشود که برای جسم انسان مضر است - ولو هیچ دلیلی از قرآن و سنت نداشته باشد - قطعاً حرام است».
حال که چنین است پس به فکر سلامتی‌مان باشیم. این، وظیفه صد درصد عقلی و شرعی است.


منبع خبر : جمهوری اسلامی
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.