اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
83882
1400/11/21 10:05

استقلالی‌ها ناراضی از وضعیت مالی

طبق شنیده‌ها، باشگاه استقلال در روزهای گذشته مذاکراتی را برای حل مشکل خود انجام داده است و به‌زودی مشکل این باشگاه برای ثبت قرارداد بازیکنان جدید حل خواهد شد.

فصل نقل‌وانتقالات فوتبال ایران ساعت 12شب پس‌فردا 23بهمن به پایان می‌رسد و تیم‌ها به‌منظور برطرف‌کردن نقاط‌ضعف و تقویت نقاط‌قوت خود به‌دنبال یارگیری در پنجره زمستانی هستند. این درحالی است که باشگاه‌ها مانند فصل گذشته باید پس از توافق با بازیکن مدنظر خود، برای دریافت کارت بازی بازیکنان نامه‌ای بابت تسویه بدهی‌های داخلی از کمیته وضعیت به سازمان لیگ ارائه دهند. البته به‌جز کمیته تعیین وضعیت، کمیته‌های قضایی فدراسیون فوتبال نیز باید درخصوص بازیکنان جدید تیم‌ها پاسخ استعلام سازمان را بدهند تا هیچ مانعی برای ثبت قرارداد باقی نماند. این درحالی است که گفته می‌شود 5باشگاه لیگ برتری پرسپولیس، استقلال، تراکتور، پدیده و نفت مسجدسلیمان برای ثبت قرارداد و دریافت کارت بازی بازیکنان جدید خود با مشکل مواجه هستند و باید برای نقل‌وانتقالات زمستانی درخصوص دریافت کارت بازی بازیکنان جدید خود پرونده‌های داخلی خود را تعیین تکلیف و از کمیته وضعیت، نامه دریافت کنند.

طبق شنیده‌ها، باشگاه استقلال در روزهای گذشته مذاکراتی را برای حل مشکل خود انجام داده است و به‌زودی مشکل این باشگاه برای ثبت قرارداد بازیکنان جدید حل خواهد شد. در این بین استقلالی‌ها به چند بازیکن و باشگاه داخلی بدهکار هستند و در فاصله کمتر از 72ساعت تا بسته‌شدن پنجره زمستانی، مقدمات کار برای گرفتن رضایت از بدهکاران و باز کردن پنجره به‌منظور ثبت قرارداد جدید بازیکنان این تیم آغاز شده است.

استقلالی‌ها ناراضی از وضعیت مالی

بهزاد نوشادی، مربی بدنساز استقلال شب قبل از بازی با پیکان با یک استوری نشان داد که شرایط در اردوی این تیم خیلی هم گل‌وبلبل نیست و وضعیت تاحدی ناگوار است؛ از نقد به زمین تمرین و برخی امکانات گرفته تا تعویق پرداختی‌های پارسال و مطالبات امسال بازیکنان و کادرفنی. با همه این تفاسیر نوشادی از طرف مدیریت باشگاه به تنبیه انضباطی محکوم شد، اما استوری او نشان داد وضعیت مطلوبی بر تیم فوتبال استقلال حاکم نیست.

طبق شنیده‌های «فرهیختگان» بازیکنان استقلال که از وضعیت پرداختی‌های باشگاه به‌هیچ‌وجه راضی نیستند هفته گذشته قرار گذاشتند بعد از دیدار معوقه خود مقابل هوادار که جمعه گذشته برگزار شد، در میکسدزون ورزشگاه در مصاحبه‌هایی هماهنگ در این خصوص اعتراضاتی را مطرح کنند که البته این موضوع به گوش مدیران باشگاه رسید و آنها سعی کردند از طریق بزرگ‌ترهای تیم، آبی‌پوشان را از این تصمیم منصرف کرده و از این طریق اطلاع دادند تا قبل از بازی با پیکان بخشی از مطالبات بازیکنان برای آنها واریز می‌شود تا قائله برای دیدار با هوادار به این ترتیب ختم‌به‌خیر شود.

این درحالی است که استقلالی‌ها که تا قبل از این پرداختی میانگین حدود 25درصد را دریافت کرده بودند، به این وعده باشگاه دل‌خوش کرده و با این احساس که با توجه به سپری‌شدن نیم‌فصل از رقابت‌ها و درخشش این تیم در نیم‌فصل اول و کسب عنوان قهرمانی، بخش بعدی پرداختی‌ها حدود 20 تا 25درصد خواهد بود، از اشاره به این موضوع در رسانه‌ها بعد از بازی با هوادار خودداری کردند. اما در ادامه و طی روزهای قبل از دیدار با پیکان باشگاه استقلال فقط 5درصد تعهدات خود را عملی کرد و این موضوع باعث ناراحتی و گلایه بازیکنان شد تا جایی که آنها بعد از بازی با پیکان به این موضوع به‌صورت تلویحی اشاره کرده و مشکلات مالی را رسانه‌ای کردند و ضمن اشاره به مطالبات سال گذشته خود، گریزی به اتفاقات و دریافتی اندک خود در فصل جاری نیز زدند.

فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال که سابقه او نشان داده هیچ‌گاه درباره مشکلات و بازگوکردن آنها با کسی تعارف ندارد و حتی در گذشته به‌خاطر همین مشکلات و بی‌امکاناتی تاخت‌وتاز عجیبی را به مدیران قبلی در کارنامه‌اش به ثبت رسانده در اعتراضی نرم نسبت به مدیریت باشگاه ضمن تعریف چندباره از آجرلو در این خصوص، در نشست خبری بعد از بازی گفت: «این مشکلات، درون‌خانوادگی است و سعی می‌کنم مطرح نکنم، ولی دوباره تاکید می‌کنم برای حفظ روند خوب تیم باید این مشکلات حل شود. بازهم اعلام می‌کنم با درایتی که در آجرلو سراغ دارم، مشکلات حل می‌شود. اگر ما چیزی نمی‌گوییم، دلیل بر آن نیست که مشکلاتی نداریم.»

در این بین بازیکنانی مانند مهدی‌پور، چشمی و یزدانی به گلایه در این خصوص اشاره‌هایی کرده و سعی کردند سربسته به این موضوع ورود کنند اما خروجی صحبت استقلالی‌ها بعد از بازی پیکان این‌طور بود: «مدیریت زحمت خود را می‌کشد، اما مشکلات بوده و هنوز هست و نمی‌خواهیم در این زمان آن را باز و درباره‌اش صحبت کنیم. شاید یک زمانی نتوانیم تحمل کنیم و درباره آن صحبت کنیم اما امیدواریم مشکلات برطرف شود، چراکه حیف این تیم و شرایط خوب و زحمات تک‌تک بچه‌ها، شرایط سخت است و باید بهترین اتفاقات برای این تیم بیفتد. در چند سال اخیر مشکلات زیادی داشتیم و به مشکلات و بدبختی عادت کرده‌ایم اما با حضور آجرلو شرایط امسال استقلال بهتر از سال‌های گذشته است، اما هنوز مشکلاتی داریم اما تصمیم گرفته‌ایم فعلا مشکلات را رسانه‌ای نکنیم.» هرچند این نفرات نیز تعریف از مدیریت را در دستورکار قرار دادند اما زیرپوست این تعریف‌ها، گلایه‌های خود را مطرح و از دل آنها نیز تهدیداتی را مطرح کردند.

همه اینها درحالی است که باشگاه استقلال به بازیکنان خود این وعده را داده است تا قبل از دیدار با ذوب‌آهن، یعنی آغاز نیم‌فصل دوم رقابت‌ها یک پرداختی دیگر هم داشته باشد که بر همین اساس قبل از بازی با پیکان یک‌بار دیگر موضوع وساطت بزرگ‌ترهای تیم به میان آمده اما از آنجایی که گلایه‌هایی درباره پرداختی 5درصدی وجود داشت، برخی بازیکنان بدون توجه به این مساله به‌صورت خودجوش گلایه‌های خود را در میکسدزون مطرح کردند. با این تفاسیر اینکه پرداختی بعدی چقدر باشد هنوز مشخص نیست و در این خصوص و زمان دقیق پرداختی آن باید منتظر ماند.

همه اینها درحالی است که مطالبات فصل گذشته بازیکنان بیشتر از هر زمان دیگری آنها را کلافه کرده و اگر باشگاه در این مورد فکری نکند مشخصا در آینده‌ای نزدیک این امر روی مسائل تاکتیکی و نتیجه‌گیری این تیم تاثیرات منفی خود را ایفا خواهد کرد.

پرداختی خارجی‌ها همگام با هفته‌های لیگ

 باشگاه استقلال در اواخر دی‌ماه سقف پرداختی‌های بازیکنان و مربی خارجی خود را به‌اندازه تعهداتش در قرارداد آنها رساند تا حداقل درقبال همکاری با آنها تا امروز مشکلی پیش نیاید. بر همین اساس ابتدا 40هزار یورو از مطالبات گابریل پین مربی ایتالیایی تیم فوتبال استقلال به وی پرداخت شد تا این مربی دریافتی‌هایش به حدود 60درصد از مبلغ قراردادش برسد. رودی ژستد، مهاجم فرانسوی استقلال هم تا هفته پانزدهم لیگ برتر 50درصد از قراردادش را دریافت کرده و این درحالی است که کوین یامگا دیگر بازیکن خارجی آبی‌پوشان نیز بین 40 تا 45درصد از مطالباتش در آن مقطع پرداخت شد. همچنین طی هفته‌های اخیر یک بخش پرداختی دیگر هم به بازیکنان خارجی استقلال انجام شد تا با رسیدن به نیم‌فصل، به‌صورت میانگین نیمی از مطالبات خارجی‌های آبی‌ها به آنها پرداخت شود.

البته از آنجایی که باشگاه‌های داخلی ازجمله استقلال تعهدات سفت و سخت و سنگینی را برای استفاده از بازیکنان و مربی خارجی خود در سازمان لیگ به اجرا گذاشته‌اند و با توجه به سابقه دعواهای این سازمان با باشگاه استقلال در فصل جاری، آبی‌ها موضوع پرداختی به خارجی‌های خود را با جدیت دنبال کرده و هرگز در این زمینه در فصل جاری دست به کوتاهی نزده‌اند.


منبع خبر : فرهیختگان
کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.