اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
84080
1400/11/25 11:14

مدت زمان مرخصی استعلاجی برای اومیکرون

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، در ارتباط با مدت زمان استراحت بیماران مبتلا به اومیکرون، توضیحاتی ارائه داد.

ابراهیم قادری با عنوان این مطلب که اجماع روی یک عدد خاص برای قرنطینه به سختی حاصل می‌شود، گفت: در صورتی که بیماری خفیف باشد یا متوسط و بیمار واکسینه شده باشد و علائم هم نداشته باشد، دوره استراحت او ۵ روز خواهد بود و می‌تواند به محل کار باز گردد.

وی افزود: البته اگر پزشک تشخیص بدهد، دوره قرنطینه بیمار می‌تواند بیشتر باشد.

قادری ادامه داد: اما، اگر فرد جزو گروه‌های پرخطر باشد و حتی واکسینه شده است، این فرد باید بیشتر در قرنطینه بماند که دستورالعمل آن در دست تهیه است و به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: اگر بیماری شدید باشد، فرد ۲ هفته باید در قرنطینه باشد.

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: اگر افراد واکسینه نشده باشند و بیماری آنها خفیف باشد، دوره قرنطینه آنها ۱۰ روز است. البته نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد، وضعیت مرخصی استعلاجی این قبیل افراد است. پیشنهاد داده‌ایم که نصف این دوران از مرخصی استحقاقی استفاده کند، چون واکسن بوده و استفاده نکرده است.

قادری افزود: این دستورالعمل در حال آماده سازی است و به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.


منبع خبر : مهر
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.