اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
84162
1400/11/27 11:35

راز میز دراز 100 هزار یورویی پوتین

صنعتگر ایتالیایی که در طول بازسازی چند میلیون یورویی کرملین میز شش متری 100 هزار یورویی پوتین را ساخته است، درباره آن بیش‌تر می‌گوید.

به گزارش فرارو به نقل از دیلی میل، «رناتو پولونیا» طراح و سازنده میز معروف پوتین که «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه نیز اخیرا پشت آن نشسته و به رنگ سفید و طلایی است می‌گوید هزینه تمام شده آن را میلیاردها لیره اعلام کرده است. او تخمین می‌زند که در زمان ساخت میز در اواسط دهه ۹۰ میلادی در سال ۱۹۹۹ میلادی هر یورو در حدود دو هزار لیره ایتالیا ارزش داشته است و با ارزش پول امروز در حدود ۱۰۰ هزار یورو قیمت تمام شده میز بوده است.

پولونیا که ریاست شرکتی به نام «اوک» در کانتو در ایتالیا را برعهده دارد به روزنامه ایتالیایی معروف «کوریره دلاسرا» گفته که این میز ۲۵ سال پیش ساخته شده و ربطی به فاصله‌گذاری اجتماعی برای کووید -۱۹ ندارد. او به این روزنامه ایتالیایی گفته از این که می‌بیند میزش تا این اندازه مورد توجه قرار گرفته هیجان زده است. او می‌گوید: «من (میز) را به محض دیدن آن شناختم. من به آن افتخار می‌کنم همیشه وقتی می‌بینم کارم در پس زمینه چیز مهمی است هیجان زده می‌شوم. من امیدوارم که علیه درگرفتن جنگ موفق باشد». او می‌گوید از شوخی کاربران فرانسوی با میز واقعا خنده‌اش گرفته و شوخی‌های جالبی بودند.

او می‌گوید: «دیدم که کسی آن را به یک الاکلنگ تبدیل کرده است: واقعا ایده جالب و درخشانی بود! در این مرحله می‌توان گفت که این میزی است که خلاقیت را توسعه می‌دهد».

او توضیح داده که این میز پوتین شش متر طول و دو و نیم متر عرض دارد و بخش عمده آن از چوب بلوط ساخته شده و منحصر بفرد است. او می‌گوید تزئینات بالای میز دست ساز بوده و ورقه‌های روی میز از طلا ساخته شده اند. او گفته که این میز تنها بخشی از پروژه بزرگ‌تری بوده که به او محول شده بود و قرار بود فضای داخلی یکی از ساختمان‌های کرملین را از سال ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷ میلادی طراحی و بازسازی کند.

او می‌گوید که همان ساختمان زمانی میزبان جلسات جی -۸ در سال ۱۹۹۷ میلادی بود و شرکت او مبلمان، کف، روشنایی، شومینه، سقف و دیوارهای مرمری آن را طراحی کرد.

او در مورد قیمت میز می‌گوید: «ارقام دقیقی را به خاطر ندارم در آن زمان صحبت از لیره بود. می‌توانم بگویم چند میلیارد لیره. در سال ۱۹۹۹ میلادی یک یورو به ارزش ۱۹۳۶.۲۷ لیره بود. با یک تخمین می‌توان گفت در حدود ۱۰۰ هزار یورو ارزش دارد». این طراح می‌گوید کرملین تنها مشتری پرفروش او نیست. او گفته که برای بسیاری از «شیوخ» و «خانواده‌های سلطنتی» در کشورهای عربی و سلاطین در مالزی کار کرده است. او افزوده که زمانی از قذافی و خانواده صدام نیز سفارشاتی داشته، اما از افشای اطلاعات بیشتر در این باره خودداری ورزیده است.


منبع خبر : فرارو
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.