اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
84709
1400/12/19 09:20

رمزگشایی از سه قتل

شرق نوشت: کارآگاهان جنایی با انجام تحقیقات گسترده اسرار سه جنایت جداگانه را فاش و قاتلان را دستگیر کردند.

به گزارش اصلاحات پرس، در اولین جنایت مردی قصد سرقت داشت که راننده یک مینی‌بوس را کشت.

کارآگاهان جنایی شهرستان آبیک قزوین وقتی از مرگ مردی مقابل خانه‌اش مطلع شدند، برای بررسی موضوع به محل حادثه رفتند. آنها پیکر خون‌آلود مردی را دیدند که مشخص بود تصادف کرده و جانش را از دست داده است. در تحقیقات اولیه مشخص شد این مرد راننده یک مینی‌بوس بود و خودروی خود را پارک کرده بود اما مینی‌بوس به‌ سرقت رفت و او در جریان این دزدی جانش را از دست داد.
همسایه‌ها و اعضای خانواده مقتول، سارق مینی‌بوس را دنبال کرده و دیده بودند او وارد اتوبان قزوین-کرج شده است. مأموران بعد از اطلاع از این جزئیات بلافاصله برای دستگیری سارق وارد عمل شدند و او را در شهرستان آبیک مشاهده کردند، اما راننده به‌محض اینکه فهمید پلیس در تعقیبش است، تغییر مسیر داد و به جاده‌ای فرعی پیچید تا بتواند فرار کند. به‌این‌ترتیب عملیات تعقیب‌وگریز آغاز شد و مأموران با رعایت قانون به‌کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی کردند. در نهایت قاتل فراری دستگیر شد. او وقتی تحت بازجویی قرار گرفت، گفت: وقتی مینی‌بوس را دیدم به فکر سرقت آن افتادم. درِ خودرو را باز کردم و سوار شدم اما همین ‌که مینی‌بوس را روشن کردم، راننده صدایش را شنید و از خانه بیرون آمد. او می‌خواست من را متوقف کند؛ به ‌همین ‌دلیل با خودرو به او زدم و فرار کردم.

این متهم درحال‌حاضر در بازداشت به‌ سر می‌برد و تحقیقات از او در حالی ادامه دارد که بررسی‌های پزشکی قانونی مشخص کرده شدت صدمات واردشده به مقتول به‌ حدی بوده که او درجا جان باخته است.

دومین قاتل مردی است که دوستش را به‌دلیل اختلافات مالی به قتل رساند. خانواده مردی 48ساله چند روز قبل به پلیس آگاهی شهرستان سیاهکل رفتند و از گم‌شدن او خبر دادند. آنها گفتند این مرد سه روز قبل از خانه خارج شده و دیگر بازنگشته و هیچ خبری از او نیست، ضمن اینکه تلفن همراهش نیز خاموش است.

مأموران بعد از دریافت این شکایت بلافاصله وارد عمل شدند و با تحقیقاتی که انجام دادند پی بردند مرد میانسال با یکی از دوستان خود بر سر مسائل مالی اختلافات شدیدی داشت. از آنجا که هیچ بعید نبود همین اختلافات سبب‌ساز وقوع جنایت شده باشد، دوست مرد میانسال بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت. او که ابتدا قصد داشت وانمود کند از این ماجرا هیچ اطلاعی ندارد، در بازجویی‌های تخصصی به بن‌بست رسید و واقعیت را برملا کرد. او گفت: من و دوستم اختلافات شدیدی داشتیم تا اینکه روز حادثه او را به خانه‌ام دعوت کردم و درباره مشکل‌مان کمی صحبت کردیم. سپس در حالی‌ که به‌شدت عصبانی شده بودم، با میله‌ای آهنی ضربه‌ای به سرش زدم و او بر اثر همین ضربه جانش را از دست داد. بعد از آن برای اینکه آثار قتل را از بین ببرم و کاری کنم که به دام نیفتم جسد را از خانه خارج و در جایی خلوت دفن کردم.

مأموران بعد از شنیدن اظهارات این متهم به محل دفن جسد رفتند و جنازه را از زیر خاک بیرون آوردند. متهم درحال‌حاضر در بازداشت است و جسد مقتول نیز برای تعیین علت دقیق فوت به پزشکی قانونی منتقل شده است.

سومین متهم به قتل، دختری 20‌ساله است که دوستش را از پا درآورده است. بعد از کشف جسد دختری 32‌ساله در خانه مجردی‌اش، کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان البرز تحقیقاتی را آغاز کردند و با توجه به نظریه پزشکی قانونی متوجه شدند این دختر بر اثر مصرف سیانور جان باخته است. ازآنجاکه احتمال وقوع قتل دور از ذهن نبود، کارآگاهان به تحقیق از همسایه‌ها پرداختند و پی بردند متوفی شب حادثه همراه دختری جوان وارد خانه‌اش شد و آن دختر حدود دو ساعت بعد منزل دوستش را ترک کرد. این در حالی بود که شاهدان متوجه سراسیمگی دختر جوان شده بودند. در نهایت این دختر 20‌ساله شناسایی و دستگیر شد. او در بازجویی‌ها به قتل دوستش اعتراف کرد و گفت: من و مقتول حدود یک‌ سال قبل با هم دوست شدیم و در این مدت من مرتب به خانه او رفت‌وآمد داشتم تا اینکه با هم اختلاف پیدا کردیم. شب حادثه به‌دلیل همین اختلافات سیانور در نوشیدنی او حل کردم و به خوردش دادم که از حال رفت و من هم فرار کردم. تحقیق از این متهم به قتل نیز همچنان ادامه دارد.

کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.