اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
85985
1401/01/05 13:18

دولت در حل مشکلات مردم نمره خوبی نگرفت

سبحانی نیا، نماینده ادوار مجلس گفت: نمره دولت در بخش‌های حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و همچنین دیگر مشکلات عمومی نظیر بازار، خودرو، سکه، طلا و ... هنوز نمره خوبی نیست.

به گزارش اصلاحات‌پرس، اهم اظهارات حسین سبحانی نیا، نماینده ادوار مجلس درباره عملکرد دولت، مجلس، شورای نگهبان و ... را در گفتگو با قرن نو بخوانید.

*دولت سیزدهم به ویژه رئیسی و حتی برخی وزرا در این مدت در جلسات، دیدارهای مردمی، ارتباطات و ... تلاش بسیاری کرده‌اند. پس در این مورد، نمره قابل قبولی می‌گیرد. اما، در بخش‌های حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم و همچنین دیگر مشکلات عمومی نظیر بازار، خودرو، سکه، طلا و ... هنوز نمره خوبی نیست. امیدوارم تلاش بیشتری کرده تا در این بخش‌ها هم نمره قابل قبولی بگیرند.

*مجلس نیز کارهای خوبی را نظیر برجام، بودجه و ... پیگیری کرده است. نمره آن‌ها در کل، خوب و مناسب است اما با بیانات مقام معظم رهبری و نام‌گذاری مجلس به عنوان "مجلس انقلابی"، از مجلسی‌ها توقع بیشتری می‌رفت تا اولویت را مردم برای رفع محرومیت و سپس انقلابی بودن بگذارد. شاخصه‌های مردمی بودن، انقلابی بودن مجلس را نیز دربرمی‌گیرد.

*این شورا در بحث بودجه و قوانین مصوبه مجلس که باید برای دولت ارسال شود، دقت نظر دارند تا مبادا خلاف موازین اسلام یا قانون اساسی نباشد. از این باب و با توجه به وظیفه نظارتی مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی‌رغم جمع محدود این افراد، قابل قبول است.

*البته، در برخی زمینه‌ها، شورای نگهبان وارد می‌شود که شاید وظیفه ورود به این قضایا بر عهده آن نبوده نیست. وظیفه نظارت بر قانون‌گذاری مجلس را به عهده دارد. گاهی ورودهایی برای رد برخی ایرادات می‌شود که خارج از حوزه وظایف شورای نگهبان است.

*مجمع تشخیص تاکنون فعالیت خاصی انجام نداده و حتی نشست‌های کمی داشته است. افراد شاخصی در آن جا حضور دارند، منتها انتظار می‌رود با توجه به سوابق اجرایی‌شان، دقت نظر بیشتری بر مسائل شود. به هر صورت، آن‌چنان تحرک و جنب‌وجوشی در برگزاری نشست‌ها و ورود به مسائل مختلف دیده نمی‌شود.

*من به نیروهای نظامی بسیار مثبت می‌نگرم. نیروی نظامی، موجب می‌شود تا دشمن با نگاه به عملکرد سپاه، ارتش، نیروی انتظامی و حتی بخش‌های امنیتی کشور، یا برای ورود به عرصه‌های حکومت، طمع بیشتری کند یا باعث ترس و وحشت آن‌ها می‌شود. عملکرد نیروی نظامی ما، موجب به وجود آمدن نوع دوم ارعاب می‌شود. من احساس می‌کنم در قلب دشمنان از نیروی نظامی ما، رعب و وحشت وجود دارد که نشان‌دهنده عملکرد خوب آن‌ها است.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.