اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
86035
1401/01/07 09:25

هجوم شبانگاهی اصولگرایان به امیرعبداللهیان

یک اصولگرا در واکنش به اظهارات جدید امیرعبداللهیان نوشت: تا زمانی که عیار فکر و بیان افراد در نتیجه کنش و واکنش در عرصه عمومی مشخص نشده باشد، انتصاب آنها به مناصب سیاسی خطاست.

به گزارش اصلاحات‌پرس، اظهارات جدید امیرعبداللهیان وزیر خارجه دولت رئیسی درباره از خودگذشتگی سپاه در رفع تحریم باعث واکنش‌های زیادی شده است. در گزارش زیر به نقل از منیبان به واکنش برخی از چهره‌های اصولگرا پرداخته شده است.

شریعتمداری :  «تسلیم» را به خطا «ایثار» نامیده‌اید

حسین شریعتمداری گفت: امیر عبداللهیان امروز گفته بود: فرماندهان سپاه به من گفته‌اند که اگر مذاکرات به جایی رسید که مساله سپاه مانع توافق بود، سخت‌گیری نکنید و سپاه را در اولویت نگذارید تا توافق صورت گیرد. اما این ازخودگذشتگی آن‌هاست و ما باید این مساله را هم در مذاکرات حل کنیم.

مدیرمسئول روزنامه کیهان در واکنش به این اظهارات گفت: این سخنان از شخصیتی در جایگاه وزیر امور خارجه ایران بسیار عجیب و غیرمنتظره است.

شریعتمداری افزود: این سئوال از آقای امیر عبداللهیان در میان است که اگر آنگونه که به درستی اعلام کرده اید « بایستی جایگاه سپاه و نقش سپاه و شان قانونی سپاه به عنوان مهمترین بخش امنیتی و دفاعی کشور ما مورد توجه قرار بگیرد » چگونه می توان امنیت کشور و مردم این مرز و بوم را با آمریکای جنایتکار تاخت زد؟!
او گفت: اشتباه دیگر آن است که «تسلیم» را به خطا «ایثار» نامیده‌اید و بدتر این‌که این تسلیم را به فرماندهان سپاه نسبت داده‌اید.

وی اضافه کرد: بعید نیست  [اظهارات شما درمورد سپاه] به این تلقی دامن بزند که جناب ایشان از اشراف کافی و لازم بر موضوعات جاری در حوزه مسئولیت خویش برخوردار نیستند.

مدیرمسئول کیهان اضافه کرد: انتظار آن است که فرمانده سپاه با اعلام نظر سریع و صریح خود، اظهارات وزیر امور خارجه را اصلاح کند.

ثابتی: بازگشت به برجام سودی ندارد

امیرحسین ثابتی مجری برنامه جهان آرا هم در توییتی نوشت: امیرعبداللهیان گفته: “روزی که توافق در وین اعلام شود، توافق فراتر از برجام نخواهد بود.”

او افزود: بازگشت به برجام سودی برای اقتصاد ایران ندارد چون طبق برجام ساختار تحریمهای اصلی حفظ میشود، به لحاظ سیاسی نیز اثری ندارد جز مدعی کردن مثلث “اصلاحطلبان_روحانی_ لاریجانی” در داخل کشور.

خضریان :  سخنان امیرعبداللهیان‬⁩ ، برخلاف منافع ملی است
نماینده تهران در مجلس نوشت: سخنان جناب ⁧‫حسین امیرعبداللهیان‬⁩ در قامت وزیر امور خارجه پیرامون دوگانه‌سازی میان منافع ⁧‫سپاه‬⁩ و ⁧‫مردم‬⁩ از آن جهت که موضوع انتفاع فردی در آن مجموعه مطرح نیست و در نهایت برخلاف ⁧‫منافع ملی‬⁩ است، و تکمیل کننده طراحی دشمن برای ایجاد شکاف بین ارکان نظام و مردم می‌باشد؛ حرف بسیار غلطی بود.

خضریان افزود : انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی با عنایت به ⁧‫سیاست قطعی‬⁩ نظام در لغو کلیه تحریم‌ها با تضامین واقعی و عملی که قابل راستی‌آزمایی باشد، در ⁧‫مذاکرات وین‬⁩ عمل نماید. ‌چرا که ⁧‫مجلس‬⁩ طبق قانون راهبردی از منافع مردم عزیز ⁧‫ایران‬⁩ تا حصول اطمینان از توافق خوب، کوتاه نمی‌آید.

نادری: سپاه حافظ جان ایرانیان است

احمد نادری – نماینده مجلس به تعریف از سپاه اکتفا کرد و در توییتی نوشت: سپاه‬⁩ یعنی حافظ جان، مال و ناموس مردم و حافظ تمامیت و استقلال کشور عزیزمان. خون سرخ حاج قاسم ها و تهرانی مقدم ها، گواه این مدعاست.

جبرائیلی : انتصاب آنها به مناصب سیاسی خطاست

سید یاسر جبرائیلی- روزنامه نگاراصولگرا ، فایل ویدیویی سخنان امیرعبداللهیان را منتشر کرد و نوشت: سطح سیاست‌ورزی و سیاستمداری، تا حدود زیادی وابسته به ارتفاع اندیشه‌ورزی و سخنوری است. تا زمانی که عیار فکر و بیان افراد در نتیجه کنش و واکنش در عرصه عمومی مشخص نشده باشد، انتصاب آنها به مناصب سیاسی خطاست.


منبع خبر : منیبان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.