اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
87464
1401/01/25 08:42

قاتل همسر و مادرزن از چوبه دار فرار یافت

ایران نوشت: مرد جوان که به‌خاطر سوء‌ظن به همسرش در اقدامی هولناک او را به‌ همراه مادرزنش و مردی غریبه به قتل رسانده بود پس از محاکمه به 3 بار قصاص محکوم شد اما در حالی که با تأیید حکم از سوی قضات دیوان عالی کشور در یک قدمی اجرای حکم قرار داشت صبح دیروز توانست با جلب رضایت اولیای دم از قصاص نجات یابد.

به گزارش اصلاحات پرس، رسیدگی به این پرونده از تیر سال ۹۰ و به‌دنبال گزارش سه قتل درخانه‌ای واقع در کمالشهر کرج آغازشد.

 کارآگاهان جنایی در بررسی محل حادثه با جسد زنی میانسال، دخترش و پسر جوانی رو به رو شدند که با ضربه‌های چاقو به قتل رسیده بودند. ضارب که داماد خانواده بود خیلی زود بازداشت شد. او در بازجویی‌ها مدعی شد از مدتی قبل به رفتار همسرش شک کرده بود به همین خاطر او را تحت نظر قرار داده و روز حادثه وقتی همسرش به خانه مادر خود رفته او را تعقیب کرده بود.
این مرد در بیان جزئیات حادثه گفت: وقتی همسرم وارد خانه شد دقایقی بعد به آنجا رفتم و با عجله وارد خانه شدم، ناگهان همسرم را در حال صحبت با یک مرد غریبه دیدم ازعصبانیت نفهمیدم چه کار می‌کنم با چاقویی که از قبل در جیبم بود ضربه‌ای به مادرزنم که می‌خواست مانع ورودم به خانه شود، زدم بعد هم همسرم را با همان چاقو کشتم. نمی‌دانستم مرد غریبه کیست اما او را هم با چاقو زدم و فرار کردم.

پس از اعتراف‌های این مرد جوان او به اتهام قتل عمد بازداشت شد و در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز به ریاست قاضی قیومی وبا حضور قاضی فیروزه‌ای رنجبر تحت محاکمه قرار گرفت.
وی در دادگاه اتهام قتل همسر، مادرزنش و آن مرد غریبه را پذیرفت و گفت: زنم را کشتم چون فکر می‌کردم به من خیانت کرده و مهدورالدم است. مادرزنم را نیز کشتم چون از دخترش حمایت می‌کرد. پس از دفاعیات متهم، قضات دادگاه وارد شور شده و با توجه به اسناد و مدارکی که در پرونده وجود داشت متهم را به اتهام سه فقره قتل عمد به قصاص محکوم کردند. با تأیید رأی از سوی قضات دیوان عالی کشور متهم در یک قدمی چوبه مرگ قرار گرفت اما وی توانست با جلب رضایت اولیای دم و پرداخت حدود یک میلیارد تومان دیه به اولیای دم سه مقتول از قصاص نجات یابد.

حالا با جلب رضایت اولیای دم طبق قانون قرار است این متهم از نظر جنبه عمومی جرم و اعمال ماده 612 قانون مجازات اسلامی بعد از حدود 10 سال بار دیگر در شعبه یکم دادگاه کیفری استان البرز پشت میز محاکمه قرار بگیرد.
 

کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.