اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
87538
1401/01/28 10:22

قالیباف توپ صیانت را به زمین رئیسی انداخت

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس گفت : رئیس مجلس در نامه‌ای از رئیس‌جمهوری خواست تا چارچوب‌های اقدامات مورد نیاز قانونی در حوزه فضای مجازی، از سوی این شورا تعیین شود.

به گزارش اصلاحات‌پرس، نماینده مردم تهران گفت : رئیس مجلس در نامه‌ای از رئیس‌جمهوری خواست تا چارچوب‌های اقدامات مورد نیاز قانونی در حوزه فضای مجازی، از سوی این شورا تعیین شود.

مجتبی توانگر درباره نامه محمدباقر قالیباف به رئیس‌جمهوری درباره فضای مجازی، افزود: اواخر سال گذشته آقای قالیباف نامه‌ای خطاب به آقای رئیسی به عنوان رئیس شورای عالی فضای مجازی ارسال می‌کند.

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی افزود: در این نامه رئیس مجلس تاکید می‌کند که طبق حکم رهبر معظم انقلاب در تشکیل شورای عالی فضای مجازی، این شورا نقطه کانونی متمرکز برای سیاست‌گذاری، تصمیم‌گیری و هماهنگی در حوزه فضای مجازی است لذا چارچوب‌های هر اقدامی در حوزه فضای مجازی در کشور باید در آن شورا تدوین شود.

وی ادامه داد: ارکان مختلف حاکمیت اعم از قوای قانون‌گذاری، قضاییه و مجریه و یا سایر نهادها اگر بخواهند کاری در حوزه فضای مجازی انجام دهند، باید طبق حکم رهبر انقلاب از مجرای شورای عالی فضای مجازی باشد.

بنابر گزارش صداوسیما،  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس گفت: نامه آقای قالیباف هم در همین راستا است؛ این اقدامی معمول است و مثلاً برای تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها نیز، چارچوب‌های تدوین قانون در هماهنگی با شورای عالی امنیت ملی تدوین شد.

توانگر افزود: این نامه اواخر سال گذشته ارسال شده و مجلس، منتظر دریافت پاسخ از این شورا است.

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی گفت: آقای قالیباف در این نامه از رئیس جمهور به عنوان رئیس شورای عالی فضای مجازی خواسته است؛ اگر مجلس باید اقدامی در حوزه فضای مجازی انجام دهد، چهارچوب‌های آن از سوی این شورا به عنوان یک نهاد تخصصی و مورد تاکید رهبری، تعیین شود.

کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.