اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
87760
1401/02/04 11:35

حسن رسولی: دولت‌ و مجلس بحران دستاورد دارند

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: میزان نارضایتی‌ها از شکاف بین وعده ها با واقعیت ها در سال 1402 که سال انتخابات مجلس است، دامن جریان اصولگرا را خواهد گرفت و همین اقلیت رأی دهندگان از این جریان جدا خواهند شد.

به گزارش اصلاحات‌پرس، سیدابراهیم رئیسی با شعارهای انقلابی سکاندار دولت سیزدهم شد اما به نظر می رسد این دولت به سال نخست نرسیده نفسش به شماره افتاده است و حتی در مقابل انتقادها پاسخ قانع کننده ای ندارد که ارائه کند.

حسن رسولی در گفتگو با نامه نیوز درباره خستگی دولت سیدابراهیم رئیسی از انتقادها گفت: مجلس و دولت که از یک مشرب سیاسی تعریف می شوند، در عمل به وعده های انتخاباتی خود با بحران دستاورد مواجه هستند. نیروهای این جریان تنها با نقد عملکرد گذشته و دادن قول های بسیار بزرگ و امیدبخش در انتخابات توانستند با کمترین درصد مشارکت در سال 98 مجلس و در سال 1400 دولت را در اختیار بگیرند.

وی افزود: امروز آنچه در زندگی واقعی مردم می گذرد نه تنها همسوی با وعده های معیشتی دولتی ها و مجلسی ها نیست بلکه کاملا در تعارض با وضعیتی است که آنها وعده کرده بودند. علاوه بر فقدان کارنامه، تشدید گرانی ها طی 9 ماه گذشته بیش از پیش زندگی اقشار مردم را دچار چالش های جدی کرده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: لکنت زبان دولت و مجلس به علت بحران دستاوردی است، این وضعیت مجموعه اصولگرایان یکدست حاضر در مجلس و دولت را با یک چالش جدی رو به رو کرده، علاوه بر این هم دولت و هم مجلس وعده جراحی های بزرگ اقتصادی را دادند، غافل از آنکه اتخاذ تصمیمات بزرگ اقتصادی آن هم از نوع جراحی مستلزم «دارا بودن ظرفیت پیش بینی آینده» و «عبور از محدودیت های اجباری و موانع فراروی این اقدامات بزرگ و اساسی مثل حذف ارز ترجیحی» است که نیل به این مقصود نیازمند در اختیار داشتن سازمان مدیریت توانمند و کارآمد است.

وی با اشاره به ضعف دولت و مجلس در حوزه برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و مدیریت افزود: در مقابل مطالبات عمومی مردم، مجلس و دولت دائم از روش های فرافکنی بهره می گیرند و موانع و دشمن‌های موهوم را علت بروز چنین وضعیتی معرفی می کنند.

این فعال سیاسی همسو با محمدرضا عارف بیان کرد: اگر دولت هر چه سریعتر نسبت به «تجدیدنظر در راهبردهای اساسی» و «به‌سازی و رفع نواقص سازمان خود در حوزه ستاد و صف» اقدام نکند، میزان نارضایتی‌ها از شکاف بین وعده ها با واقعیت ها در سال 1402 که سال انتخابات مجلس است، دامن جریان اصولگرا را خواهد گرفت و همین اقلیت رأی دهندگان از این جریان جدا خواهند شد.

رسولی درباره وضعیت رأی دهندگان به سیدابراهیم رئیسی بیان کرد: اگر بپذیریم فاصله بین وعده ها و عملکردها بحران دستاورد را فراروی دولت قرار می دهد، باید قبول کنیم بخشی از بدنه رأی آقای رئیسی که سال 1400 به او اعتماد کردند و بر اثر وعده های بهبودخواهانه او به آینده امیدوار شده بودند، در شرایط فعلی اگر انتخاباتی داشته باشیم تعداد آنها به عنوان رأی دهنده به آقای رئیسی کاسته خواهد شد.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com

  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.