اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
89118
1401/02/19 10:07

خباز: افراد بزدلی که از خط مقدم فرار کردند، حالا مدعی انقلاب شده‌اند

محمدرضا خباز، نماینده ادوار مجلس در واکنش به اهانت‌های صورت گرفته علیه خاتمی و هاشمی گفت: افراد ترسو و بزدلی که خط مقدم جبهه را ترک کردند و به قول خود سعید قاسمی با این ترک کردن، کمر لشکر را شکستند، حالا مدعی انقلاب شدند.

به گزارش اصلاحات‌پرس، محمدرضا خباز، نماینده ادوار مجلس اسلامی، در واکنش به اهانت‌های صورت گرفته علیه خاتمی و هاشمی رفسنجانی به منیبان گفت: مردم به دلیل فطرتی که دارند، علاقمند هستند راستی، درستی واقعیت و حقیقت بر جامعه آنها حاکم باشد اما متأسفانه بیش از دو دهه است که یکی از زشت ترین رفتارهای انسانی بر زبان عده‌ای به عنوان انقلابی و افرادی که علاقمند به دین و کشور نیستند، جاری می‌شود و بزرگان این تفکر هم با این قبیل اظهارات برخورد نمی‌کنند و اگر هم برخورد کنند، برخوردهای بسیار سطحی و جزئی انجام می‌دهند به نحوی که برخوردها، بازدارنده نیست.

او افزود: ممکن است در برخی سخنرانی‌ها گفته شود که این اهانت‌ها و اظهارات مورد پسند ما نیست و خلاف و حرام است اما این قبیل اظهارات، بازدارندگی ندارد و مانع گفتن این الفاظ زشت نمی‌شود. شاید دلیل اثر نکردن توصیه‌ها برای توهین نکردن این است که واعظان چون جلوه در محراب و منبر می‌کنند چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند. منظور این است که بعضی به ظاهر می‌گویند با اقدامی مخالف هستند اما در عمل به نحوی برخورد می‌کنند که عده‌ای توهین‌ها و فحاشی ها را ادامه می‌دهند و هیچ‌کس هم مانع آنها نمی‌شود.

خباز با اشاره به نتایج اهانت‌ها به شخصیت‌ها بر تفکر جامعه تصریح کرد: مهم‌ترین نکته این است که کسانی که باور دارند جلوی این رفتارهای زشت گرفته شود، به صورت جدی وارد عرصه نمی‌شوند و از این رو اهانت کنندگان هم همان روش نامناسب خود را که همراه با عقده‌های درونی است، روز به روز در جامعه نشر می‌دهند. این قبیل اقدامات بازخورد نامناسبی در کشور دارد تا جایی که می‌توان گفت بدآموزی در حال ترویج است. کما اینکه در حال حاضر در منطقه بیشترین تعداد پرونده‌ها در دادگستری‌ها متعلق به ایران است همچنان که رییس قوه قضاییه گفت بیش از ۱۶ میلیون پرونده در دادگاه ها تشکیل می‌شود، یکی از دلایل آن همین بدآموزی ها و توهین‌ها، تحقیرها و زشت گویی ها است. عصبانیت در میان مردم روز به روز بیشتر افزایش پیدا می‌کند، مردم در حال حاضر برای کوچک‌ترین مسئله ای باهم درگیر می‌شوند. دلیل این رفتارهای جامعه این است که جلوی افراد زشت گو و هتاک باز است.

این نماینده ادوار مجلس ادامه داد: مورد دیگر این است که وقتی به چهره‌هایی نظیر خاتمی و هاشمی رفسنجانی در زمان حیات، اهانت می‌شود، یا رسیدگی نمی‌شود و یا پرونده به بوته فراموشی سپرده می‌شود. به عنوان مثال دفعات زیادی دفتر خاتمی از روزنامه کیهان که خودش یکی از عوامل هتاکی‌ها است، شکایت کرده اما دادگاه حکم به برائت کیهان داده است، این حرکت به این معنی است که چنین رسانه‌ها و افرادی در دایره امنی قرار گرفتند و کاملاً احساس امنیت می‌کنند. در نتیجه به دلیل اینکه احساس امنیت می‌کنند، روز به روز به زشت گویی‌های خود ادامه می‌دهند. به عنوان مثال فردی ادعا کرده بود که خاتمی با جرج سوروس اسرائیلی، ملاقات داشته است. روزنامه کیهان بارها و بارها این خبر را نوشت و خاتمی را به همراهی با فرد اسرائیلی، متهم کرد. البته بعد از مدتی فردی که چنین خبری را در مورد خاتمی گفته و منتشر کرده بود رسماً در رسانه‌ها اعلام کرد که اشتباه کرده و در عکس فردی شبیه جورج سوروس بوده، خود آن فرد نبوده و بنده اشتباه کردم.

خباز درباره عاقبت پروژه جورج سوروس و خاتمی اظهار کرد: لذا کسی که بابت این قضیه شکایت کرده بود رضایت داد اما کیهان همچنان می‌گوید این فرد در عکس همان جورج سوروس اسرائیلی است. به این معنی فردی که خبر را داده از کرده خودش پشیمان است و می‌گوید اشتباه کردم، توبه می‌کنم و بابت نشر اطلاعات غلط از مردم عذرخواهی می‌کنم اما روزنامه کیهان همچنان قضیه را دنبال می‌کند و می‌گوید اگر آن فرد گفته اشتباه کرده، بی‌خود گفته، اشتباه نکرده و اطلاعات درست داده است. لذا این قضیه نشان می‌دهد که بحث بیان حقایق نیست بلکه کینه توزی است.

عضو حزب اعتماد ملی با اشاره به تاثیر اهانت‌ها بر میزان محبوبیت اشخاصی نظیر خاتمی متذکر شد: در حقیقت افرادی که از حدود سال ۱۳۸۳ تاکنون خاتمی را ممنوع التصویر کردند و با رسانه‌ها و روزنامه‌هایی که اسم یا عکس او را منتشر کردند، برخورد می‌کردند، وقتی ارزیابی می‌کنند متوجه می‌شوند با وجود همه ظلم‌هایی که علیه خاتمی انجام دادند، باز در میان چهره‌های سیاسی او از همه محبوب‌تر است، لذا اهانت کنندگان به خاتمی نسبت به او حسادت و کینه‌توزی می‌کنند. این افراد به جای اینکه با خود ارزیابی کنند که حدود ۱۷ سال است خاتمی مورد ظلم قرار گرفته و علاوه بر این در آن ۸ سال ریاست‌جمهوری چه خون دل‌هایی بر او کردند، در نتیجه حالا پشیمان شوند، دست از این اقدامات بردارند و با توجه به روحیه لطیف خاتمی در بخشش، از او معذرت خواهی کنند اما متأسفانه همچنان بر خر لج سوار، هستند و کماکان توهین می‌کنند.

خباز اظهار کرد: فرد هتاک در همه جوامع بوده و است اما اینکه پشت فرد گرم باشد، احساس امنیت کند و بگوید هر عملی انجام بدهم و هر توهینی اعم از جاسوسی، ناموسی و غیره بزنم، هیچ‌کس از بنده سوال نخواهد کرد و مورد مواخذه قرار نمی‌گیرم، مشکل است.

این چهره اصلاح‌طلب با تاکید بر مصونیت کیهان و سعید قاسمی اظهار کرد: به خاطر دارم زمانی که استاندار سمنان بودم سعید قاسمی در یکی از روستاهای استان سمنان سخنرانی کرد و گفته بود این منافقین جدید در صدد انتخابات حداکثری هستند، منظور این بود که هر فردی به دنبال انتخابات حداکثری است، طرفدار مسعوتد رجوی است. براساس این اظهارات سعید قاسمی شکایت کردیم و به نهادها نوشتیم اما هیچ‌کس رسیدگی نکرد لذا او همچنان در همین مسیر قدم برمی‌دارد و به هیچ‌کس هم، پاسخگو نیست. در حال حاضر مصاحبه صریح سعید قاسمی منتشر شده که در آن می‌گوید در لشکری به فرماندهی شهید همت حضور داشته و چه خون دل ها بر دل آن شهید بزرگوار کرده است. خود سعید قاسمی می‌گوید ظلم و ستمی که ما به دل آقا و مرحوم شهید همت کردیم از لشکر ۵ عراق بیشتر شکننده‌تر بود و کمر لشکر به فرماندهی شهید همت را شکستیم.

خباز در ادامه تصریح کرد: افشای این فایل صوتی از سعید قاسمی در حقیقت مکافات عمل است چرا که او تلاش می‌کند آبروی دیگران را ببرد، دست قدّار خداوند از آستین بیرون می‌آید و با دست و زبان خودش آبروی خودش را می‌برد به این معنی که مشخص می‌شود افراد ترسو و بزدلی که خط مقدم جبهه را ترک کردند و به قول خود سعید قاسمی با این ترک کردن کمر لشکر را شکستند، حالا مدعی انقلاب شدند، در صورتی که این افراد باید محاکمه و برای آنها کیفرخواست صادر می‌شد و همان ظلم‌هایی که کردند، به سر خودشان می‌آمد.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.