اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
90222
1401/02/24 09:44

مخالفت با درخواست استقلال دروغ است

میلیچ بازیکن سابق استقلال گفت: از زمانی که از استقلال رفتم سعی کردم با باشگاه به توافقاتی برسم اما هیچ اقدام جدی از جانب باشگاه صورت نگرفت و تا الان هم هیچ تماسی درباره این موضوع از جانب باشگاه با من گرفته نشده است.

به گزارش اصلاحات پرس، پرونده مطالبات هرویه میلیچ، بازیکن کروات پیشین تیم فوتبال استقلال یکی از چالش‌های قابل‌توجه کادر مدیریت باشگاه استقلال است، البته استقلالی‌ها به جز این پرونده با پرونده چند خارجی دیگر هم درگیر هستند با این تفاوت که اعاده دادرسی باشگاه ایرانی برای سایر پرونده‌ها در دادگاه عالی ورزش درحال بررسی است اما رای فیفا برای بازیکن کروات سابق استقلال هنوز صادر نشده است. میلیچ چندی پیش از بندهای وجه التزام موجود در قراردادش بابت تاخیر در پرداخت مطالباتش استفاده و علیه استقلال به فیفا شکایت کرد. او در شکایت خود بندهای ماهانه و سالانه خسارت‌های تاخیر مطالباتش را قید کرده تا بتواند رقم مطالباتش را بیشتر کند. طبق پیگیری‌های انجام شده، رقم دادخواست این بازیکن حدود 500 هزار دلار است. اخیرا شایعه شد که این بازیکن چندین بار پیشنهاد مالی باشگاه را قبول نکرده اما خودش این موضوع را قبول ندارد. با این حال میلیچ باتوجه به شکایتی که به فیفا کرده، منتظر حکم نهایی این پرونده است؛ پرونده‌ای که بر محوریت خسارت تاخیر و تادیه است و معمولا نیز فیفا در حکم‌هایی که صادر کرده، درصد کمی برای این مساله درنظر گرفته است و باید دید حکم این پرونده درنهایت به چه سرانجامی ختم خواهد شد.

حامد افضلی، معاون بین‌الملل باشگاه استقلال چندی پیش در گفت‌وگو با رسانه رسمی این باشگاه گفته بود که این پرونده برخلاف دو پرونده قبلی در CAS نیست و در فیفا جریان دارد و باشگاه هم منتظر رای فیفا است.

 میلیچ: مخالفت با درخواست استقلال دروغ است

میلیچ که روز گذشته تولد خود را جشن گرفت در گفت‌وگویی با «فرهیختگان» ضمن ابراز دلتنگی برای هواداران استقلال و اینکه هنوز روزهای خوش گذشته با پیراهن آبی استقلال را به یاد دارد درخصوص آخرین وضعیت دریافت مطالباتش از باشگاه ایرانی و اینکه آیا از طرف باشگاه استقلال به‌تازگی با وی تماس گرفته شده و او با درخواست باشگاه مخالفت داشته است، اظهار داشت: «همه اینها دروغ است و از زمانی که از استقلال رفتم سعی کردم با باشگاه به توافقاتی برسم اما هیچ اقدام جدی از جانب باشگاه صورت نگرفت و تا الان هم هیچ تماسی درباره این موضوع از جانب باشگاه با من گرفته نشده و من از این موضوع خیلی ناراحت هستم و به همین دلیل است که دارم از طریق فیفا کارهایم را پیش می‌برم.»

وی ادامه داد: «اصلا نمی‌خواستم کار به اینجا کشیده شود اما هر تلاشی کردم نشد که نشد. انتظار داشتم باشگاه پیش‌دستی و موارد را پیگیری کند تا در هر صورت به هر نحو ممکن توافق کنیم اما هیچ اقدامی صورت نگرفت. این اتفاقات هیچ ربطی به هواداران استقلال ندارد. هنوز هم به یاد آنها هستم و با خاطرات خوب این باشگاه زندگی می‌کنم. در مدت زمانی که در ایران بودم همیشه هواداران به من لطف داشتند و هر جایی که بودم شرمنده‌ام می‌کردند و برای همین محبت آنها تا همیشه در قلب من باقی می‌ماند.»

هافبک سابق استقلال درباره شرایط این تیم افزود: «بازی‌ها را می‌بینم و نتایج را دنبال می‌کنم و خوشحالم که تیم در آستانه قهرمانی قرار گرفته است. برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم و حالا که استقلال بالاخره شانس زیادی برای قهرمانی دارد امیدوارم برای این فصل تحت هر شرایطی این امر رقم بخورد. هرچند در سال‌های گذشته هم شانس خوبی برای قهرمانی داشتیم اما به دلایلی که همه از آنها مطلع هستند، این امر محقق نشد ولی امسال در هر صورتی این اتفاق خواهد افتاد.»

 مدیر برنامه‌های ایرانی میلیچ: هرگز نفهمیدم چرا زمان مددی توافقی حاصل نشد

بهرامی وکیل و مدیر برنامه‌های ایرانی میلیچ در گفت‌وگویی با «فرهیختگان» درباره آخرین وضعیت این پرونده و اینکه این بازیکن دقیقا چه مبلغی از استقلال طلب دارد، اظهار داشت: «آخرین بار آقای عبدیان در تلویزیون در گزارشی به این موضوع اشاره کردند که استقلال حدود 500 هزار دلار به این بازیکن بدهکار است. البته رای فیفا هنوز نیامده که رقم دقیق آن توسط فدراسیون جهانی و بعد از محاسبه آنها مشخص شود.»

وی افزود: «طلب این بازیکن از فصل اخیر نزدیک به 200 هزار دلار بود و حاضر بود در ازای بسته شدن قرارداد برای فصل جدید در مجموع 450 هزار دلار به صورت اقساط دریافت کند اما حالا اگر رای بیاید استقلال باید چیزی در حدود 500 هزار دلار را یکجا پرداخت کند. البته به خاطر یک‌سری قوانین جدید و مباحث مالیاتی باشگاه با میلیچ به توافق نرسید و هیچ وقت هم نفهمیدیم چرا در زمان مددی، دوستان با این پیشنهاد درحالی‌که همه‌جوره به نفع باشگاه استقلال بود به توافق نرسیدند.»

بهرامی درباره اینکه آخرین پاسخ باشگاه در این زمینه چه بوده، گفت: «اولین بار که به باشگاه رفتم خیلی از این موضوع استقبال شد و اعلام کردند با آغوش باز منتظریم تا مشکل حل شود اما بعد از آن دیگر پاسخی داده نشد. قبل از شکایت به فیفا به باشگاه اعلام کردیم حاضریم رقمی حدود 300 هزار دلار را به صورت اقساط در 4 قسط دریافت کنیم که اتفاقا با این موضوع هم موافقت شد اما چون همزمان اعاده دادرسی استقلال برای پرداخت مطالبات دیاباته مورد موافقت فیفا قرار گرفت و رقم زیادی از آنچه که این مهاجم خواست بود کسر شد، دوستان در باشگاه استقلال حتما این استنباط را کرده‌اند که می‌توانند این رای را هم بشکنند.

این درحالی است که دیاباته از وکیل ضعیفی بهره می‌برد اما وکیل خارجی میلیچ که وکیل سایر مربیان و بازیکنان کروات است، فوتبال ایران را حفظ است و به قدری قوی عمل می‌کند که هر پرونده‌ای از ایران توسط این وکیل به فیفا می‌رود، فدراسیون جهانی ندید رای می‌دهد. من به‌عنوان یک ایرانی هرگز علیه کشورم کاری نمی‌کنم که بد شود. ما همه کار کردیم تا این بازیکن بماند یا مسالمت‌آمیز مشکل حل شد اما وقتی که بازیکن به فیفا شکایت می‌کند دیگر پای وکیل خارجی در میان است.»

کلید واژگان
نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
  آخرین اخبار :

  درباره ما

  اصلاحات پرس رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

  با ما در تماس باشید

  info[@]eslahaatpress.com
  Telegram Instagram Twitter Tags Rss
  Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.