اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
90228
1401/02/24 10:18

کاراکترم در فیلم عنکبوت با شخصیت من بسیار فاصله دارد

شیرین یزدان بخش گفت: از نظر من وجود آموزشی مقدماتی و اولیه از لحاظ حقوقی و قضایی می‌تواند به بازیگران و تهیه کنندگان در حین نوشتن قرارداد کمک کند.

به گزارش اصلاحات پرس، شیرین یزدان بخش پیرامون آخرین فعالیت‌های خود در عرصه بازیگری گفت: در حال پیشنهاد بازی در یک فیلم سینمایی و یک اثر در شبکه نمایش خانگی را دارم، فعلا مشغول خوانش فیلمنامه هستم و به امید خدا در صورت مطلوب بودن شرایط و علاقه‌ام به کاراکتر در یکی یا هر دوی این آثار حضور خواهم یافت.

وی در همین راستا ادامه داد: در حال حاضر اکران فیلم سینمایی «عنکبوت» را روی پرده سینماها دارم، این فیلم این روزها اکران خود را ادامه می‌دهد و من هم نقشی متفاوت در آن ایفا کرده‌ام، خوشبختانه با وجود اینکه یک نقش نسبتا منفی را در فیلم بازی کردم اما همین نقش هم مورد پسند مخاطبان واقع شده است.

کاراکترم در فیلم عنکبوت با شخصیت من بسیار فاصله دارد

شیرین یزدان بخش درباره ایفای نقشی منفی در فیلم «عنکبوت» اضافه کرد: این کاراکتر بسیار از من دور است، هرکسی که مرا می‌شناسد به آرامی و خوشبینی می‌شناسد، اما کاراکترم در عنکبوت کاملا بدبین است، شاید این کاراکتر مورد نفرت مخاطب واقع شود زیرا در زندگی یک خانواده موش می‌دواند اما به هر صورت کاراکتری بوده که در فیلمنامه آمده و خوشحالم که توانستم آن را ایفا کنم.

این بازیگر صاحب سیمرغ سینما ادامه داد: گاها وقتی مردم مرا می‌بینند تعجب می‌کنند که با وجود نقشهای شیرینی که پیشتر بازی کردم چطور چنین نقشی را قبول کردم، برای من اینکه بتوانم نقش‌های متفاوت را بازی کنم یک موهبت است و خوش شانس هستم که چنین کاراکتر سختی به من پیشنهاد شد، اگر مردم و مخاطبان از این شخصیت نفرت پیدا می‌کنند به آن معناست که خوشبختانه کارم را درست انجام داده‌ام.

شیرین یزدان بخش درباره علاقه خود در ایفای کاراکترهای مختلف اضافه کرد: به طور معمول برای افرادی در سنین من نقش‌های ساده نوشته می‌شود، معمولا نقشها به این صورت است که یک مادر را بازی کنم، ایفای نقش مادر هم چالش زیادی ندارد، اما مادری که در فیلم عنکبوت بازی می‌کنم از سایر نقش‌هایم متفاوت بود، همین باعث شد تا سریعا کاراکتر را قبول کنم، البته فیلم پیش از اوضاع کرونایی ساخته شد و من در زمان فیلمبرداری نگرانی مریضی و سلامتم را نداشتم و توانستم تمام تمرکزم را روی کاراکتر بگذارم.

داشتن سواد حقوقی در زندگی برای هر فرد لازم است

بر اساس گزارش میزان، بازیگر فیلم سینمایی «بوسیدن روی ماه» درباره نیاز بازیگران به دانش حقوقی برای نوشتن قرارداد اضافه کرد: به طور کلی خدا را شکر می‌کنم که هیچگاه در پروژه‌ها به مشکل قراردادی برخورد نکرده‌ام، اما به طور کلی از بندهای مختلف قرارداد هم زیاد آگاه نیستم، البته کلا هم زیاد درگیر مسائل مالی نیستم اما اگر هر بازیگری بتواند با دانش کاملا پای قرارداد بنشیند بسیار خوب است زیرا اگر بعدها مشکلی پیش بیاید کسی گلایه نمی‌کند و نیازی هم به شکایت و وکیل نیست.

شیرین یزدان بخش در همین رابطه تاکید کرد: به فرض مثال اگر یک مشاور حقوقی در کنار گروه‌ها حضور داشته باشد که مسائل حقوقی و قضایی را به تمامی افراد پروژه توضیح دهد یک نعمت است، اینکه بازیگر و تهیه کننده بدانند که بندهای قرارداد باید چگونه تنظیم شوند و به فرض مثال اگر بندی نقض شود چه تعهداتی را به همراه دارد. همه اینها نیازمند یک آموزش صحیح است که می‌تواند طی پروژه و یا بیرون از پروژه برای گروه رخ دهد.

شیرین یزدان بخش داشتن سواد و دانش قضایی را لازمه زندگی شخصی افراد دانست و خاطرنشان کرد: فارغ از مساله قرارداد بازیگران، به نظر من داشتن سواد و دانش در هر زمینه ای نیاز است، به فرض مثال اگر هر فرد در زندگی شخصی خود هم اندکی با مسائل حقوقی و قضایی به اندازه نیاز آگاه باشد بسیار خوب است، زیرا گاها این آگاهی می‌تواند بسیاری از مشکلات را رفع کند، از سویی نیاز به هزینه کردن و گرفتن وکیل هم کاهش می‌دهد زیرا شاید در برخی مواقع به طور کلی اصلا نیازی به این مسائل نباشد و شخص بتواند خودش مسائل را حل کند.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.