اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
92439
1401/04/11 10:04

مقصران حادثه کلینیک سینا اطهر پای میز محاکمه

کیفرخواست پرونده مقصران حادثه آتش‌سوزی در کلینیک سینا اطهر تهران که منجر به مرگ 19 پزشک و پرستار و بیمار شد هفته آینده به دادگاه ارسال خواهد شد.

به گزارش اصلاحات پرس، علی صالحی دادستان تهران با بیان این خبر گفت: در رابطه با این پرونده، قرار مجرمیت صادر شده و ظرف یک هفته آینده و با تلاش همکارانم، کیفرخواست این پرونده صادر و به دادگاه ارسال خواهد شد.

حادثه آتش‌سوزی در کلینیک سینا اطهر واقع در منطقه تجریش تهران شامگاه 10 تیر سال 1399 رخ داد و بر اثر اتصال سیم‌های برق و ایجاد جرقه کپسول‌های موجود درانبار طبقه زیرزمین کلینیک منفجر شد و بر اثر آتش‌سوزی و دود گرفتگی 19 نفر از پزشکان و کادر درمان کلینیک و چند بیمار جان باختند که 15 نفر از قربانیان زن و 4 نفر مرد بودند.

پس از شکایت خانواده جانباختگان و تعیین کمیسیون‌های کارشناسی برای تعیین علت اصلی این فاجعه و معرفی مقصران در نهایت هیأت مؤسسان کلینیک، هیأت مدیره و مدیرعامل ، مسئول تأسیسات، پیمانکار شارژ و تست سیلندرها و پیمانکار تأمین کننده اکسیژن، مسئولان فنی کلینیک، معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و معاونت درمان آن، شهرداری منطقه یک، شهرداری تهران، آتش‌نشانی و شورای شهر تهران، معاونت امور عمرانی وزارت کشور، معاونت ساختمان و مسکن وزارت راه و شهرسازی، شرکت‌های بیمه و بیمه مرکزی، معاونت نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد و سازمان اورژانس تهران و وزارت کار هر کدام به میزان مشخصی در این حادثه مقصر شناخته شدند.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.