اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
92501
1401/04/13 14:47

احتمال بازبینی در قانون شهرداری‌ها

وزیر کشور از تشکیل کارگروه‌های برای بررسی و رسیدگی به موضوعات مختلف شهری خبر داد.

به گزارش اصلاحات پرس، احمد وحیدی در پایان نشست هم‌اندیشی شهرداران شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر کشور که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، گفت: نشست امروز به مناسبت روز شهرداری‌ و با حضور شهرداران شهرهای مبالای ۲۰۰ هزار جمعیت برگزار شد. روزی که  مصادف با سالروز شهادت شهید باکری است.

وی ادامه داد: در این نشست لیستی از موضوعات شهری مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت که مدیریت یکپارچه شهری و خدمات‌رسانی ، سیستم فاضلاب، اقتصاد شهری پویا، محیط زیست، حمل و نقل عمومی، منابع درآمدی ، سازه‌های ناپایدار و مباحث حوزه مدیریت بحران بخشی از موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

وحیدی اضافه کرد: ۱۹ کارگروه برای بررسی و رسیدگی به موضوعات مختلف شهری شکل گرفته که با توجه به نقطه نظرات شهرداران برای بهبود کیفیت زندگی و هوشمندسازی شهر در راستای تحقق هدف کلی ما که خدمت به مردم است فعالیت می‌کنند.

بر اساس گزارش ایسنا، وزیر کشور همچنین از احتمال بازبینی در قانون شهرداری‌ها خبر داد و گفت: با توجه به پیشنهادات شهرداران، احتیاج داریم قانون شهرداری‌ها احتمالا بازبینی شود. هم‌چنین موضوع الکترونیکی شدن و هوشمندسازی شهری باید دنبال شود.

وی همچنین گفت: یکی از موضوعات مورد بحث، سرویس‌دهی‌ها و خدمات رسانی به مردم بود. در این زمینه توانمندی‌ها و ظرفیت‌هاست. تلاش ما این است که در این زمینه محدودیت‌ها برداشته شود چرا که این موضوع در راستای سیاست دولت است. در همین زمینه تلاش می‌کنیم که شهرداری‌ها وارد سامانه‌ای متمرکز شوند.

وزیر کشور در پایان گفت: این نشست ادامه دارد و امیدواریم به بهبود عملکرد شهرداری‌ها، بهبود تعاملات و هماهنگی و عملکرد بهتر شهرداران کمک کند.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.