اصلاحات پرس
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
92527
1401/04/15 09:58

دستگیری پدر کودک آزار

مرد جوان که پسر خردسالش را وادار به مصرف سیگار و مواد مخدر کرده و از او فیلم گرفته بود از سوی پلیس فتای استان آذربایجان شرقی دستگیر شد.

به گزارش اصلاحات پرس، چند روز قبل فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که در آن مردی جوان به همراه دو نفر از دوستانش فرزند خردسالش را وادار به کشیدن سیگار و مصرف مواد مخدر می‌کند. پس از انتشار این فیلم و واکنش منفی و گسترده کاربران فضای مجازی به رفتار این پدر کودک آزار بلافاصله ردیابی‌ها برای شناسایی و دستگیری این مرد از سوی پلیس فتا آغاز شد.

سرهنگ محسن محمودی رئیس پلیس فتای آذربایجان‌شرقی در این باره به ایران گفت: برابر پایش و رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی، کارشناسان پلیس فتا کلیپی را مشاهده کردند که در آن افرادی پسربچه خردسالی را به استعمال دخانیات و مصرف مواد مخدر ترغیب کرده و از وی اقدام به تصویربرداری کرده بودند. با انتشار گسترده این فیلم کودک آزاری در سطح رسانه‌ها و جریحه دار شدن احساسات عموم مردم و حجم بالای گزارشات کاربران در فضای مجازی مبنی بر رسیدگی و برخورد با عاملان تولید و انتشار فیلم مذکور، پلیس فتا رسیدگی به موضوع را به اتهام انتشار محتوای کودک آزاری به‌صورت ویژه در دستور کار قرار داد. در ادامه پس از هماهنگی با مقام قضایی و دریافت دستورات لازم، پرونده قضایی برای فرد یا افراد دخیل در تولید و انتشار کلیپ کودک آزاری تشکیل شد و مأموران سایبری پلیس فتا، موفق شدند متهمان را در سطح استان شناسایی و دستگیر و به مقر پلیس منتقل کنند. پس از دستگیری متهمان مشخص شد عاملان تولید و انتشار کلیپ استعمال دخانیات پدر کودک و دو نفر آشنایان وی بوده‌اند که پس از ابراز ندامت و پشیمانی متهمان پرونده از اعمال خود، پرونده قضایی آنان تکمیل و برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شدند.

وی به مجرمان سایبری هشدار داد: هر شخصی که بخواهد در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی با تولید و انتشار کلیپ‌های آزار و اذیت کودکان یا سایر محتوای غیرقانونی موجب تشویش اذهان عمومی و آزرده خاطر شدن هموطنان شود پلیس فتا با قاطعیت در چهارچوب قانون با این افراد برخورد خواهد داشت.

نظرات

نظر شما

پربازدیدترین‌ها :
آخرین اخبار :

درباره ما

اصلاحات پرس (اصلاحات نو) رسانه‌ای است وابسته به جریان اصلاحات به ویژه جوانان اصلاح طلب که در راستای مطالبات اصلاح طلبانه مردم ایران به فعالیت رسانه‌ای مشغول است.

با ما در تماس باشید

info[@]eslahaatpress.com
Telegram Instagram Twitter Tags Rss
Copyright © 2020 eslahaatpress.com‎, All rights reserved.